Kryeministrja finlandeze Sanna Marin ka pozuar për me një kostum të zi pa këmishë dhe reçipeta dhe më një dekolte të hapur, për revistën “Trendi Magazine”.

Veshja e kryeministres ka bërë shumë bujë në rrjetet sociale duke u bërë këshu tema e komenteve në to.

Disa komentues e kanë përkrahur veprimin e Kryeministres, madje dhe duke postuar foto të ngjashme me të nën hashtagun “iamwithsanna”, ndërsa të tjerët e kanë kundërshtuar duke arsyetuar se kjo është një foto e papërshtatshme për një lidere vendi.

Gjithashtu fotoja e Kryeministres ka frymëzuar shumë tabloidë filandezë dhe media ndërkombëtare pasi shpreh bukurinë, forcën dhe pavarsinë e femrave në botë.