Balta e madhe bllokon një pallat të tërë

Rilindja urbane me në krye Edi Ramën i dha një makiazh qëndrave të qyteteve duke i lënë në harresë lagjet përreth.

Sot do tju sjellim pamje nga një lagje vetëm disa dhjetra metra nga qendra e qytetit të Elbasanit. Balta e madhe ka mbuluar rrugën dhe banorët janë të irrituar për këtë gjendje.

Sa herë që ka reshje shiu situata përkeqësohet dhe bashkia akoma nuk ka vënë dorë. Edhe pse dolën lagje më lagje për  të ashtëquajturin ” Buxhetim me pjesmarrje”. Me qindra milionë lekë shkojnë për zbukurime, dhe nuk ka një fond minimal për të sistemuar këtë lagje.

Balta e madhe bllokon një pallat të tërë