Një taksist shqiptar u ndalua ditën e djeshme nga policia italiane, ndërsa pasagjeri me të cilin udhëtonte mundi të arratisej pa gjurmë. Gjithçka ndodhi këtë mëngjes, kur policia ndaloi gjatë një kontrolli rutinë një taksi.

Gjatë kontroloit policët konstatuan se pasagjeri mbante midis këmbëve një kuti.

Ky i fundit shtyu karabinierët dhe mundi tia mbathë. Ndërsa në kuti u gjendën 3.6 kg hashash. Policia i vendosi prangat taksistit shqiptar ndërsa është në kërkim të pasagjerit që ia mbathi.

I gjithë episodi ndodhi mëngjesin e së dielës në rrugën Mafalda di Savoia, në zonën e San Siros.