Arrestohet një 24-vjeçar pasi në mjet iu gjet kokainë

Një 24-vjeçar është arrestuar pasi ka drejtuar makinën pa lejen e drejtimit ndërsa gjatë kontrollit në mjet i është gjetur kokainë.

I riu me iniciale V.D., po drejtonte automjetin tip “Toyota” brenda të cilit i ishin gjetur dy doza kokainë.

NJOFTIMI I PLOTË:

Drejton automjetin i pa pajisur me leje drejtimi, si edhe gjatë kontrollit i gjendet lëndë narkotike Kokainë, arrestohet në flagrancë nga policia rrugore.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

•V.D., 24 vjeç, banues në Lushnje.

Arrestim i këtij shtetasi u bë pasi është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar automjetin tip “Toyota” i pa pajisur me leje drejtimi, si dhe gjatë kontrollit në mjet i janë gjetur 2 doza me lëndë narkotike e dyshuar kokainë.