Apeli i Edmond Panaritit: Merreni seriozisht apelin e presidentit
Apeli i Edmond Panaritit: Merreni seriozisht apelin e presidentit

Pas tërmetit të fuqishëm që u ndje sot në zonën e Korçës, ka reaguar ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti.

Sipas tij, tërmeti i minutave të fundit tregon edhe një herë se paralajmërimi i presidentit Ilir Meta duhet marrë seriozisht.

“Sapo ra termet i fortë në Korçë..!Merreni seriozisht apelin e presidentit dhe sidomos shiheni mirë hartën poshtë, ajo është e 2019, reale dhe kërcënuese. Filloni lëvizni, sa nuk është vonë…”, shkruan ish ministri Panariti në Facebook.