Deputeti

Analisti që jeton në SHBA, Ilir Demalia shpërthen ndaj gazetarit dhe ish deputetit socialist Alfred Peza.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, i nxitur nga një dalje e Pezës në një prej emisioneve televizive në vend, Demalia shkruan se, ish-deputeti, që rezulton me 1 milion dollarë pasuri, duhej të ishte pas hekurave.

Postimi i plotë i Ilir Demalisë:

Rilindja si fytyra e Pezës

Alfred Kapterr Peza, i cili, më 20 shkurt 1991, me kallashnikov në dorë, therriste në oborrin e Shkollës së Bashkuar të Oficerave: ATA QE DO TË TENTOJNË TI AFROHEN MONUMENTIT SHOKUT ENVER, DO TË KALOJNË MBI TRUPIN TIM!

Mbrëmë në OPEN në Top Channel, me paftyrsinë e militantit dhe provincialit që i mbushet goja me jargë për të mbrojtur liderin global të Rilindjes shokun KM, ashtu si dje shokun Enver, tha: Mua me vjen mirë që në Shqiperi janë ndërruar rolet, ata qe dikur luftonin imperializmin Amerikan sot mbrojnë pjesën e Rusisë.

Ky njeri që vjen në orgazëm vetëm më shërbimet e lakeut të përulur ndaj shefave dhe liderave të partisë na bën sot proamerikanin!!!

Ky hajdut që me korrupsion bëri 1 milion dollar dhe tha, i kam nga kursimet e rrogës sime dhe gruas na bën dhe moralistin.

Ky njeri që na flet për reformën në drejtësi duhet të ishte mbrapa hekurave për abuzimet dhe korrupsionin si deputet i Rilindjes dhe i liruar si i pafajshëm nga gjykatat e Rilindjes për të jargajosur çdo studio televizive me shiritin e dhënë nga lideri global KM -ja dielli partisë.