Ka qenë prej disa muajsh në qendër të vëmendjes së mediave pasi u përfol se dyshja i kishin dhënë fund lidhjes.

Lajmi tashmë është konfirmuar edhe nga vetë Alba, e cila i është përgjigjur fansave të saj në Instagram.

Njëra prej tyre e ka pyetur nëse është beqare apo e lidhur. “Beqare dhe e lumtur”, është përgjigjur Alba.