Manjani: Rama do ti shesë të gjithë me rradhë siç bëri me Dakon

Ditën e djeshme është bërë i ditur lajmi se Vangjush Dako dhe familja e tij janë shpallur persona “non-grata” nga autoritetet amerikane duke bërë që ata të mos hyjnë ndonjëherë në SHBA që nga ky moment.

Arsyeja për këtë ishin aferat korruptive që kanë shoqëruar ish-Kryetarin e Bashkisë së Durrësit, sidomos në zgjedhjet e 2017-ës, sipas përgjimeve që kanë zbardhur “Bild” dhe “Zëri i Amerikës”.

Lidhur me këtë rast ka reaguar edhe aktori i njohur i “Portokalli”-së, Rezart Veleshnja. Nëpërmjet dy postimeve në Instastory, duke përdorur edhe ironi, Rezi ka treguar se në mendimin e tij dënimi për Dakon duhet të jetë edhe më i fortë se kaq.

Aktori i portokallisë tallet keq me Dakon pas shpalljes "non-grata" nga SHBA Aktori i portokallisë tallet keq me Dakon pas shpalljes "non-grata" nga SHBA