Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec.

Bëhet me dije se është përplasur një motor me një mjet bujqësor e për pasojë kanë mbetur 2 persona të lënduar.

Të lënduarit të ciliët po udhëtonin me motorr janë shtetasit me iniciale A.B dhe XH.B.

Të lënduarit janë dërguar në spitalin e Pogradecit dhe janë duke marrë ndihmën e parë, ndërkaq policia dhe grupi hetimor janë në vendnngjarje për të bërë zbardhjen e plotë të shkaqeve.