Aksident te tuneli i Elbasanit me dy të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më pare, në autostradën Tiranë – Durrës.  Si pasojë e këtij aksidenti ka  humbur  jetën një person rreth 70 vjeç , kurse 2 të tjerë janë  plagosur dhe janë në  gjendje të rëndë.

Mes të plagosurve, mësohet se është edhe një djal i ri. Aksidenti i rëndë ka ndodhur pranë  City Park, në lagjen Gjokaj.

Personi që ka humbur jetën ndodhet ende në makinë dhe po punohet për te nxjerr trupin, pasi ka ngelur brenda i bllokuar, kurse të plagosurit janë nisur drejt spitalit.