Fier: Rezulton pozitiv me Covid-19 një farmacist

Një 16-vjeçare në qytetin e Korçës ka tentuar të vetèhelmohet duke konsumuar 60 pilula paracetamol. Pòlicia njofton se adoleshentja me iniciale S.K banuese në fshatin Vloçisht, është dërguar me urgjencën e Spítalit Rajonal Korçë.

Fatmirësisht ndodhet jashtë rrèzikut për jetën. Nuk dihet cila ishte arsyeja që ndërmori këtë akt për ti dhënë fund jetës.

Ditën e sotme, edhe një 63-vjeçar nga Korça përfundoi në spítal sepse ra nga mushka dhe ndodhet në gjendje të rèndë