Qytetarët në Korçë kalojnë rrezikun e Covid por tani rrezikohen nga qentë

Një fëmijë vetëm katër vjeç ka përfunduar në spitalin e Bulqizës pak minuta më parë me plagë në fytyrë.

Burime bëjnë me dije se 4 vjeçari është nga Shupenza dhe dyshohet të jetë kafshuar nga qentë e rruges.

Mësohet se fëmija po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa bluzat e bardha do të vlerësojnë gjendjen e tij nëse ka nevojë për mjekim më të specializuar, do ta nisin drejt Tiranës