12 C
Tirana
E hënë, Dhjetor 9, 2019

MEDIALINE KRYESORE

Dema kini kujdes në 2020-ën

Horoskopi i Demit gjatë vitit 2020 premton të jetë pozitiv, por duhet lënë mënjanë impulsiviteti. Mësoni të trajtoni situatat dhe yjet ju premtojnë lajme...
- Advertisement -

AKTUALITET

POLITIKE

PD refuzon ftesën e Ramës: Boll me lot krokodili

I menjëhershëm ishte reagimi i Partisë Demokratike pas ftesës së radhës të kryeministrit Edi Rama për të bashkëpunuar me opozitën për të zgjidhur...

INVESTIGIME & NGJARJE NË FOKUS

EKONOMI

OPINIONE

Luçiano Boçi: Unë sjam as Rama as Sadriu

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, iu kundërpërgjigj deputetit të Partisë Socialiste, Sadri Abazi, i cili u akuzua më herët se kishte hequr dy...

Bejtja: Atë që duhet ta bënte shteti po e bën populli

Shoqëria civile dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teratrit ishin të parët që bënë thirrje për ndihma. Shumica e qytetarëve iu përgjigjen, duke grumbulluar ndihma për...

Paradoksi i Veliajt me Fake News dhe Tr(u)ee News

Paradoksi i Veliajt me Fake News dhe Tr(u)ee News Erion Veliaj lêshoi mëngjesin e sotëm një deklaratë hakërruese ndaj medias se e kishin nxjerrë qëllimisht...
Mentor Kikia: Jo vetëm më të varfërit. Tani jemi edhe më qesharakët në Europë

Mentor Kikia: Jo vetëm më të varfërit. Tani jemi edhe më qesharakët në Europë

Jo vetëm më të varfërit. Tani jemi edhe më qesharakët në Europë Viti 2019! Pragu i 2020! Shteti shqiptar, gati 110 vjeçar, është një orkestër...
Demokracia false është më e keqe se diktatura

Demokracia false është më e keqe se diktatura

Tridhjetë vite më parë ra Muri i Berlinit. Flladi i lirisë dhe drita e shpresës filluan të përshkonin të gjithë ata vende, ku mbi...
Kush e mban peng Beratin?

Kush e mban peng Beratin?

Gazetari Klodian Tomorri ka denoncuar se nga një projekt i Bankës Botërore me një financim prej 71 milionë dollarësh për të mbështetur turizmin në...
Mentor Kikia: Të gjithë i kanë shpallur luftë Shqipërisë!

Mentor Kikia: Të gjithë i kanë shpallur luftë Shqipërisë!

Të gjithë i kanë shpallur luftë Shqipërisë! Qindra banorë të zonës që përfshihet në parkun kombëtar Lurë- Dejë, në Mat, kanë paditur në Gjykatën Administrative...
Deputeti "1 milion euro": Presidenti Meta duhet shkarkuar

Analisti Demalia demaskon Alfred Pezën

Analisti që jeton në SHBA, Ilir Demalia shpërthen ndaj gazetarit dhe ish deputetit socialist Alfred Peza. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, i nxitur nga...
Rekord abuzimesh: Për 16 ditë janë kryer 44 tendera për blerje bilete

Ja pse Rama nuk shkon në zgjedhje të parakohshme

Jo rastësisht kryeministri i vendit Edi Rama është në qendër të vëmendjes negativisht për shkak të dështimit të Hapjes së megociatave me BE-në. Vendimi i...
Mijëra euro konferenca dhe llafe që s'i hyjnë në punë askujt

Mijëra euro konferenca dhe llafe që s’i hyjnë në punë askujt

“Konferenca, workshope, prezantime, takime strategjike, ujë në hava! Llafe që s'i hyjnë në punë askujt”. 400 € salla 800 € kafja 800 € përkthimi ...
Bundestagu gjerman i hap dritën jeshile për negociatat Maqedonisë së Veriut

Pse pas Berlinit nuk ka vend për festë dhe as për “faleminderit Anxhela”

Për të kuptuar më mirë atë që u votua të enjten në Bundestagun gjerman dhe atë që Berlini do ti propozojë Këshillit Europian në...

RAJONI

BOTA

PROMOVIME

Zbulohet një nga librat më të lashtë në botë, i quajtur ‘ Çelësi i...

Studimet e fundit, dhe shkencëtarët kanë arritur të zbulojnë një nga librat më mistëriozë dhe të lashtë të gjendur ndonjëherë. Libri quhet Çelësi i Solomonit,...

”Si guxon ti mistrece e llastuar të na japësh leksione, kthehu në shkollë”

Ish-prezantuesi i Top Gear, Jeremy Clarkson e ka quajtur aktivisten 16-vjeçare për mjedisin një ‘mistrece të llastuar’. Etiketimi i radhës për Gretën vjen pasi ajo...
Në zbulim të historisë dhe bukurive të Valbonës

Në zbulim të historisë dhe bukurive të Valbonës

Vetë emri Valbonë,  siç thonë gojëdhënat, vjen nga një vizitor i huaj,  prift italian, i cili kur erdhi nga Thethi dhe doli në Qafë...

Shikoni pamjet e mrekullueshme të pikës turistike të Gjinarit

Dëbora e rënë gjatë natës ka zbardhur një pjesê të madhe të zonave në vend. Si rrallë herë edhe qyteti i Elbasanit është zgjuar...

SPORT

Sarri pranon humbjen dhe pêrcakton kush do luftojë për skudeton

Trajneri bardhezi pranon humbjen në Olimpiko ndaj Lacios dhe përcakton ekipet që sipas tij do të luftojnë për skudeton. Juventusi mposhtet me përmbysje nga ekipi...

KËSHILLA SHËNDETI

E paskemi ditur gabim, këto janë produktet ushqimore që nuk duhet mbajtur në frigorifer

Të gjithë mendojmë se duke i mbajtur produket ushqimet në frigorifer do t’i mbajmë ato të freskëta për një kohë sa më të gjatë. Por...

Boshlleku qe la pas termeti /At Nikolla Marku percjelle mesazhin e tij

Tërmeti i mëngjezit të 26 nëntorit do të mbahet mend gjatë, jo vetëm për dëmet që shkaktoi, numrin e viktimave, por edhe për zemrat...

Këto janë 9 ushqimet që mbajnë nën kontroll diabetin

9 ushqimet që mbajnë nën kontroll diabetin, duhet t'i konsumoni. Mos i anashkaloni/ Këto janë 9 ushqimet që mbajnë nën kontroll diabetin Të gjesh...

STIL, SHOU & PIKANTE

Shkencëtarët në panik: Diçka po fluturon drejt Tokës

Diçka e çuditshme po fluturon drejt nesh. Diçka e vogël dhe e...

Besojeni ose jo, një banane e ngjitur në mur del në shitje për 120.000 dollarë

Mund të duket çmenduri, por është e vërtetë dhe ka tërhequr vëmendjen e rrjetit...

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kenges Magjike”

Njërën e nxori fituese juria, tjetrën publiku, garë e fortë mes Enedës dhe Fifit. Fituesja e...

Prej 11 ditesh familja ne Peqin jeton ne kotecin e pulave/ Thirrje per ndihme

Prej 11 ditësh 4 anëtarët e familjes Çerri në fshatin Bishqem në Peqin jetojnë në...

‘20 milionë lekë për shtëpitë në fshat’, Rama zbaton skemën e Bashës

Edi Rama i ka shkuar pas propozimit të Lulzim Bashës për t’u dhënë lekë në...

Tifzozja e djallit nuk i lë vend imagjinatës me veshjen e saj

Fabiana Britto, një “showgirl” shumë e njohur në Brazil, kë na zemrën e saj skuadrën...

Zbulohet inskenimi i Ramës sikur po merrte miliona nga BE, IPhone i nxjerr zbuluar mashtrimin

Edi Rama u kthye ditën e djeshme nga Anglia ku merrte pjesë në festimet...

Robert De Niro bën me duar shqiponjën dykrenare

Robert De Niro bën me duar shqiponjën dykrenare. Po, Robert De Niro e ka bërë shqiponjën. Aktori...

“Shpikja e shekullit”/ Gati sistemi që parashikon tërmetet 4 orë përpara, testimi në një vend të Ballkanit

Universiteti Politeknik i Bukureshtit (UPB) do të testojë një sistem që mund të zbulojë tërmetet...

“Dhe atij i ra për hise të lyente një shkallë në errësirë”

Nga Avni Delvina. Natën është shumë e vështirë të lyesh dhe aq më tepër një shkallë...