Zot na ruaj nga Rama se  hallet e përditshme po i bëjmë kabull

0
Rama nuk ndalet: Edhe BIRN e fut në vorbullën e kazanit mediatik

Zot na ruaj nga Rama se  hallet e përditshme po i bëjmë kabull. Këtë e kryeministër e ka kaplluar një frikë për protestën e 16 shkurtit sa po mundohet tē bëjē gjithcka për pengimin e saj.

Po shkon aq sa me deklarata tē policisë apo ministrit tē Brendshëm po i mbush mendjen ndërkombëtarëve se opozita po synin tē krijojē trazira ditën e protestës.

A ka frikē Rama? Po, sepse  ai e di shumē mirē gjendjen e popullit. Madje ai e ka kuptuar edhe nga postimet e tij ditore nē Facebook, qē çdo ditë e mē shumē shqiptarēt po ia “përplasin” fytyrës sikurse Paloka ditën e Shën Valentinit, i hodhi bojën.

Por kryeministri Rama duhet të dijë mirë se forca e njē populli ku situata ekonomike i ka arritur nē palcē nuk i ndalin deklaratat, zhavorret apo bllokimet e qëllimshme të rrugëve.

I sëmuri psikik po hedh zhavorr në autostradën Tiranë Durrës që të pengojë me çdo kusht qarkullimin e lirë të njerëzve.
Thuhet që cmenduria e tij nga frika e madhe që e ka pushtuar do shkoje deri atje sa te shembe dhe hyrjen e tunelit te Elbasanit qe te bllokojne dhe kete hyrje drejt Tiranes.

MEDIA LINE NEWS| medialine.al