Vlorë: Njollat e gjakut në palestër tmerrojnë fëmijët

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në profilin e tij në Facebook, një mesazh tronditës të mbërritur nga qyteti i Vlorës.

Sipas “qytetarit digjital”, në shkollën “Lef Sallata” në Vlorë, nxënësit kanë gjetur njolla gjaku në palestër. Ndërsa policia ,e lajmëruar ka heshtur duke detyruar dhe fëmijët të heshtin.

Postimi i ish kryeministrit Berisha:

Ngjarje mafioze ne Shkollen “Lef Sallata” ne Vlore.

Palestra pergjaket, fshihet krimi, nxenesit te tronditur nuk shkojne me shkolle. sb

Mrb zoti Berisha. Sot ne palestren e shkolles Lef Sallata ne vlore u gjenden nga femijet gjurme te medha gjaku.Ata lajmeruan mesuesin e fiskultures dhe mesuesi menjehere lajmeroi policine.Kete ngjarje e mbajten te fshehte kishin kercenuar femijet qe te mos flisnin.Femija im erdhi i terrorrizuar ne shtepi dhe nuk do te shkoj me ne shkolle.Thjesht ju njoftova qe ta beni publike se ne nuk na jep askush llogari per tmerrin e femijeve.