Trazira dhe gjakosje e tifozêve hollandez nga grekërit

0

Pamje të rënda, aspak dinjitoze për një ndeshje të Champions League kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në Greqi.

Trazira të mëdha kanë ndodhur në sfidën që AEK-u i Athinës po luan ndaj Ajaksit të Amsterdamit.

Tifozët grekë kanë sulmuar me koktej molotovi tifozët miq, duke i përgjakur disa prej holandezëve.