Sot mos dilni pa çadêr me vete

0
Parashikimi i motit për javën e fundit të janarit dhe muajin shkurt

Moti sot do gjatë paradites do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme paraqiten në zonat malore.

Mesdita sjellë shtim të vranësirave duke gjeneruar shira, në të gjithë vendin, ndërsa nata sjellë përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes ndërsa mesdita ruan vlera kostante duke luhatur vlerat ekstremale  ditore nga 6°C zonat malore deri në 23°C zonat e ulët.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 28 km/h kryesisht nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.