Policia italiane arreston çift shqiptar pasi iu gjet kokainë

0
Policia italiane arreston çift shqiptar pasi iu gjet kokainë

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh, të cilët u kapën me kokainë.

Të arrestuarit janë Aleksandër Zhava (29 vjeç) dhe Lisa Zille (24 vjeç). Ndalimi i tyre u bë në Aviano, pas një kontrolli rutinë.

Ndërsa reagimi i dy të rinjve ka shtuar dyshimet e autoriteteve, të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në shtëpinë e tyre duke gjetur kokainë dhe marijuanë.

Arrestimi u bë ditën e dielë, ndërsa të rinjtë priten të dalin sot para trupit gjykues.