Pak orë para zgjedhjeve në Greqi sulmohen me molotov zyrat e PASOK

0
Pak orë para zgjedhjeve në Greqi sulmohen me molotov zyrat e PASOK

Mëngjesin e ditës së sotme, pak para nisjes së votimeve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi, grupe ende të paidentifikuara sulmuan me bomba molotov policinë e vendosur në Charilaos Trikoupis, jashtë zyrave të PASOK.

Si pasojë e sulmit nuk është raportuar për viktima dhe policia nuk ka vijuar me arrestime apo procedime penale, për shkak se grupi i cili kreu sulmin ende nuk është identifikuar.