Opinion: Kuskuta qe ka mbuluar dhene

0
Opinion: Kuskuta qe ka mbuluar dhene

Kam shkruar kohe me pare nje shkrim per kuskuten, duke e krahasuar me komunizmin dhe dëmin qe ajo ben nder te mbjella.

Bujku i trishtuar kur pa se ç’dem i beri e mallkuara kuskute tha qe mu thafshin duart qe nuk te dogja!Po tani?


Po tani qe ajo ka mbuluar dhenë e asgje nuk pipetin me?!  
Tani qe kjo rrace e keqe ka hyre ne cdo skute te shtetit shqiptar, ne cdo zyre, ne cdo shkolle e gjithkund tjeter e po ja merr frymen ketij vendi!


Po tani ç’te beje bujku i gjore, po qytetari shqiptar ç’mund ti beje kesaj kolere, kesaj murtaje qe e ka kap per fyti Shqiperine!! Tani nuk del zjarri, as mallkimet…tani duhet te gjithe te çohemi e ta shkulim, ta qerojme kuskuten komuniste e te shpetojme vendin e femijet tane.


Sot…sepse neser do jete vone. E degjon o Lulzim Basha????? Po ju deputetet e opozites e degjoni?? Ju kryetaret e partive opozitare degjoni nga veshet ju??


Ju kryetaret e grupseksioneve qe po dilni nga zgjedhjet anemike ne Pd..e kuptoni se ne ç’derexhe ndodhemi??

NGA| I.Ç