Napoli: Qëllohet me armë dhe përfundon në koma i riu shqiptar

0
Napoli: Qëllohet me armë dhe përfundon në koma i riu shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Napoli, ku një i ri shqiptar është qëlluar me armë.

Ndaj tij është organizuar një atentat dhe ka marrë plagë të rënda, shkruajnë mediat italiane.

Ende nuk dihet identiteti i shqiptarit, por ai është shtruar në spitalin e Napolit ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Duke qenë se është në gjendje kome, mjekët nuk kanë dhënë informacione.

Policia ka nisur hetimet, por nuk ka asnjë të dhënë për autorin/rët e kësaj ngjarje të rëndë.