Mandzukic i jep fitoren Juventusit në 45 minutat e para ndaj Romës

0

Mandzukic i jep fitoren Juventusit në 45 minutat e para ndaj Romës. Goli në minutën e 35-tê të takimit vendosi edhe rezultatin e pjesës parë.

Juventus dominoi takimi si nè çdo aspekt. Fillimi i ndeshjes ishte një furi pêr ekipin bardhezi. Disa raste për gol dhe një dominim. Disa Matuidi, Ronaldo dhe Madzukiç tentuan të shënojnë, por Olsen arriti të bênte pritje spektakolare.

Nga ana tjetër Roma vuajti presionin e Juventus dhe i vetmja goditje në portê ishte ajo e Patrick Shick e neutralizuar lehtêsisht nga gardiani i Juventusit.

Goli erdhi në minutën e 35-të nga një goditje me kokë e Mandzukic. Ky i fundit nuk u markua si duhet nga Santon. Për Olsen nuk kishte shumë mundësi për të reaguar.

MEDIA LINE NEWS| medialine.al