Lushnje: Minorenja 13- vjeçare tenton vetvrasjen me medikamente

0
Virusi i rrallë i merr jetën 18- vjeçares nga Tirana

Një minorene ka konsumuar medikamente mjekësore, në tentativë për ti dhënë fund jetës së saj.

Ngjarja ka ndodhur në Lushnje, ku sipas Policisë vendore, mësohet se e mitur K. K., 13 vjeçe, ka konsumuar ilaçe dhe ndodhet në spitalin rajonal, nën kujdesin e mjekëve.

“Më datë 07. 11. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lushnje, për vlerësim, për shtetasen e mitur K. K., vjeçe 13, pasi më datë 07. 11. 2018 në banesë, ka konsumuar ilaçe, ndodhet në spitalin rajonal, nën kujdesin e mjekëve.