20 C
Tirana
E premte, Maj 24, 2019
Shqipëria pritet të nisë procedurat për përdorimin e teknologjisë 5G

Shqipëria pritet të nisë procedurat për përdorimin e teknologjisë 5G

Shqipëria do të nisë procedurat për përdorimin e teknologjisë 5G në vitin 2020, duke mundësuar lidhje më të shpejtë interneti mes telefonave celularë dhe...

Del zyrtarisht në shitje motorri fluturues

Motori fluturues është zyrtarisht në shitje: quhet Hoverbike S3, arrin shpejtësinë 96 km në orë dhe për momentin, e vetmja të cilës ia lejon...
Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

Pak ditë pasi Samsung prezantoi serinë e re të celularëve Galaxy Fold me ekran të përthyeshem, të dielën e 24 shkurtit edhe kinezët e...

Samsung prezanton smartphonin e palosshëm

Në përpjekje për të rritur kërkesën në një treg smartfonësh në shpërthim, Samsungu ka prezantuar modelin e tij të palosshëm, duke u bërë një...

Në Rusi fillon shitja e telefonit që nuk mund të hakohet dhe përgjohet

Në Rusi filloi shitja masive e telefonit me mbrojtjen kriptografike “Kruiz-K”, i cili është i pamundur të hakohet ose të përgjohet, njoftoi kompania Rosteh....
Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

A Space Odyssey”, një film i Stanley Kubrick i vitit 2001, do të lançojë të parin kanal televiziv në botë, me një definicion super...
Samsung po programon televizorin e komanduar nga truri

Samsung po programon televizorin e komanduar nga truri

Samsung po programon televizorin e komanduar nga truri. Ditët kur duhet të kërkonin telekomandën e televizorit mund të numërohen. Kompania Samsung ka njoftuar se po...
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve . Kjo referuar një studimi të Profesor Roger Kneebone. Kneebone është profesor i edukimit kirurgjik...
Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10

Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10

Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10. Drejtuesit kryesorë të kompanisë Samsung janë takuar kohët e fundit në Kinë për...
Google vendos të mbyllë pas 7 vitesh rrjetin e vet social Google +

Google vendos të mbyllë pas 7 vitesh rrjetin e vet social Google +

Pas 7 vitesh gjigandi i kërkimit Google merr vendimin e mbylljes së rrjetit social Google +. Ky vendim erdhi me justifikimin se kishte një...
- Advertisement -