24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019
Optimizmi i trajnerit të Partizanit: Në Azerjbaixhan do tentojmë kualifikimin

Optimizmi i trajnerit të Partizanit: Në Azerjbaixhan do tentojmë kualifikimin

Takimi i parë ndaj Qarabagut tregoi se diferenca mes Partizanit dhe kampionëve të Azerbaixhanit nuk është aq e madhe sa u mendua në çastin...
Bajern gati të shpenzojë 165 milionë euro për dy futbollistë

Bajern gati të shpenzojë 165 milionë euro për dy futbollistë

Bayern Munchen duhet të bëjë një sforco financiare për të zëvendësuar dy nga legjendat e saj Franck Ribery dhe Arien Robben të cilët i dhanë...
Provat zyrtare të Silverstone thyejnë dominin e Hamilton

Provat zyrtare të Silverstone thyejnë dominin e Hamilton

Është thyer pas 4 vitesh dominimi i Lewis Hamilton në kualifikueset e Silverstone, pasi këtë herë piloti britanik arriti të vendosë vetëm kohën e...
Luftë biletash për EURO 2020: Mbi 14 milionë kërkesa për bileta

Luftë biletash për EURO 2020: Mbi 14 milionë kërkesa për bileta

Ende pa u zbuluar gjysma e skuadrave finaliste të Europianit 2020, turneu kontinental i futbollit ka gjeneruar një interesim të jashtëzakonshëm te tifozët. Të...

Gjykata e CAS lë nē fuqi dënimin 10 vjecar për Skëndërbeun

Pritja e gjatë dhe shpresat për një vendim pozitiv nga CAS-i i Lozanës kanë marrë fund mesditën e sotme, pasi gjykata më e lartë...
FSHF përjashton ekipin e Kamzës nga Superliga

Rregulla të reja: Tanimë nga Superliga do të bien tre ekipe

Komiteti Ekzekutiv pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë një vendim të rëndësishëm, sa i përket sezonit të ri të Kategorisë Superiore, që pritet...
Bufon rikthehet tek Juventus si portieri i dytë

Bufon rikthehet tek Juventus si portieri i dytë

Xhanluixhi Burffon ka zyrtarizuar rikthimin te Juventusi. Portieri u nda nga bardhezinjtë sezonin e kaluar, teksa provoi një aventurë në Francë, me skuadrën e...

Kupa Amerikës: Brazili shkon nē finale ndërsa “plas” në kampin argjentinas

  Kritikat ndaj Lionel Messit do të vijojnë pasi argjentinasi humbi një tjetër shans për të fituar një trofe me përfaqësuesen e Argjentinës. Brazili ka mposhtur...

Modelja 34-vjeçare është shpallur tifozja më seksi e Kupës së Amerikës

Tifozja më seksi në Kupën e Amerikës, modelja 34-vjeçare, Larissa Riquelme di gjithmonë si të tërheq vëmendjen nga të gjithë. Modelja nga Paraguay po tregonte...
Është zyrtare: Uefa përjashton Milanin nga Liga e Europës

Është zyrtare: Uefa përjashton Milanin nga Liga e Europës

Tanimë është zyrtarizuar vendimi. CAS ka konfirmuar vendimin për lënien jashtë të skuadrës së Milanit për sezonin 2019-2020 të Uefa Europa League. Gazetari Nicolo Schira...
- Advertisement -