24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019

Tërheqja e Vettel hap skenare merkatoje nē skuderinë e Ferrarit

Skuadra e Ferrarit po mbushet plot dyshime kur po arrijmē nē pjesën e parë tē kētij sezoni tē Formula 1. Ferrari edhe pse me ambicie...
Juventusi i Maurizio Sarrit mposhtet nga ekipi finalit i Champions Tottenham

Juventusi i Maurizio Sarrit mposhtet nga ekipi finalit i Champions Tottenham

Juventusi i Maurizio Sarrit ka debutuar me humbje në International Champions Cup, pasi u mposht me rezultatin 3-2 nga Tottenhami, në sfidën e zhvilluar...
Partizani fiton tre pikê në një derb ku emocionet i dhuruan tifozët

Përballja Partizani- Sherif Tiraspol: Bastet nxjerrin favorit ekipin shqiptar

Partizani e tregoi veten që është një “kockë e fortë” kundër Karabak. Të kuqtë zhvilluan një ndeshje shumë të mirë në “Selman Stërmasi”, ku...

A do ta fitojë Topin e Artē njē mbrojtës?

Gara për Topin e Artë këtë vit pritet të jetë e fortë pasi pretendentët kryesorë kanë aftësi dhe arritje të ndryshme. Madje dhe vetë...
Interi i Contes mposhtet por tregon stabilitet dhe organizim në prapavijë

Interi i Contes mposhtet por tregon stabilitet dhe organizim në prapavijë

Interi ka humbur me rezultatin minimal 1-0, sfidën përballë Manchester Unitedit, të zhvilluar në Singapor, në kuadër të International Champions Cup, një kompeticion veror...
Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së "gatoi" dënimin e Skëndërbeut

Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së “gatoi” dënimin e Skëndërbeut

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj doli sot në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ku foli për situatën e krijuar te klubi korçar, pas...
Antonio Conte prezantohet tek skuadra e Interit

Conte i qartë: Ikardi dhe Nainggolan janë jashtë projektit

“Unë i frustruar për Lukakun? I frustruar është fjalë e madhe. Lukaku më pëlqen, do të ishte një lojtar i rëndësishëm për ne, por...
Safet Gjici nuk pret: Njofton direkt shkarkimin e trajnerit Ernest Gjoka

Safet Gjici nuk pret: Njofton direkt shkarkimin e trajnerit Ernest Gjoka

Presidenti Safet Gjici, sikurse kishte paralajmëruar, pret “kokën” e parë pas dështimit të Kukësit në Europë, ku u eliminua nga Debreceni që në raundin...
Juventus, Milan dhe Roma sot zyrtarizojnë trajnerët e rinj

Trajneri i Romës kontakton personalisht sulmuesin e Juventusit

Paulo Fonseca, gjatë prezantimit si trajner i Romës e bëri të qartë se skuadrës verdhekuqe duhet t’i bashkoheshin vetëm ata lojtarë që ishin të...
Takimi midis PSG dhe Nejmar mbyllet me tensione

Takimi midis PSG dhe Nejmar mbyllet me tensione

“Samiti” i parë mes Neymar Junior dhe drejtuesve të PSG ka përfunduar. Sulmuesi u largua nga “Camp des Loges” (qendra stërvitore e PSG) pas...
- Advertisement -