12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Parashikimi i rezultatit të saktë të Juventus v Real Madrid

Sonte ngrenë siparin çerekfinalet e ligës kampioneve. Sevila kundër Bayern Munchen dhe Juventus kundër Real Madrid. Për ata që duan të shtojnë adrenalinën e...

Valverde: favorite jemi ne koeficiente, por ne fushe nisemi si te barabarte

Ernesto Valverde, trajneri i Barcelonës, analizoi në konferencë për shtyp ndeshjen çerekfinale të Champions League që skuadra e tij do ta luajë kundër Romës,...

Vazhdon ne KAS beteja Duka- Fino

Ish-kandidati për president të FSHF-së, Bashkim Fino, ka reaguar pas fjalëve të thëna nga presidenti në detyrë, Armand Duka, se në dijeninë e tij...

Zbulohet kundershtari i kombetares ne miqesoren e muajit maj

Shqipëria duket drejt përpjekjeve të fundit për të zyrtarizuar edhe kundërshtarin e dytë, me të cilët do të përballët në miqësoret e muajit maj,...

Nainggolan eshte gati per Barcelonen, Roma kerkon te beje historine

Në një nga sfidat më të rëndësishme të karrierës si trajner, Eusebio Di Francesco ka marrë sinjale pozitive nga Radja Nainggolan, në seancën stërvitore...

Armando Duka jep pergjigje per te gjitha çeshtjet e diteve te fundit

Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollt, ku presidenti Armand Duka fitoi mandatin e katërt në krye të organit të futbollit vendas, vazhdojnë të kenë...

FSHF merr zyrtarisht vendimin per denimin e Skenderbeut

Reagimi i plotë i FSHF Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije opinionin publik se UEFA ka vënë në dijeni sot FSHF për vendimin e...

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Mbaroi dhe muaji i mjaltit midis kinezeve dhe Sabatinit

Tashmë është zyrtare. Walter Sabatini nuk është më drejtor tenik i “Suning Sports”, e si rrjedhojë është larguar edhe nga Interi.  Lajmi u konfirmua nga...
- Advertisement -