24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019
FSHF përjashton ekipin e Kamzës nga Superliga

Rregulla të reja: Tanimë nga Superliga do të bien tre ekipe

Komiteti Ekzekutiv pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë një vendim të rëndësishëm, sa i përket sezonit të ri të Kategorisë Superiore, që pritet...
Bufon rikthehet tek Juventus si portieri i dytë

Bufon rikthehet tek Juventus si portieri i dytë

Xhanluixhi Burffon ka zyrtarizuar rikthimin te Juventusi. Portieri u nda nga bardhezinjtë sezonin e kaluar, teksa provoi një aventurë në Francë, me skuadrën e...

Kupa Amerikës: Brazili shkon nē finale ndërsa “plas” në kampin argjentinas

  Kritikat ndaj Lionel Messit do të vijojnë pasi argjentinasi humbi një tjetër shans për të fituar një trofe me përfaqësuesen e Argjentinës. Brazili ka mposhtur...

Modelja 34-vjeçare është shpallur tifozja më seksi e Kupës së Amerikës

Tifozja më seksi në Kupën e Amerikës, modelja 34-vjeçare, Larissa Riquelme di gjithmonë si të tërheq vëmendjen nga të gjithë. Modelja nga Paraguay po tregonte...
Është zyrtare: Uefa përjashton Milanin nga Liga e Europës

Është zyrtare: Uefa përjashton Milanin nga Liga e Europës

Tanimë është zyrtarizuar vendimi. CAS ka konfirmuar vendimin për lënien jashtë të skuadrës së Milanit për sezonin 2019-2020 të Uefa Europa League. Gazetari Nicolo Schira...

Brazili dominon por “loja e penalltive” e çon në gjysëmfinale

Brazili dominoi të gjithë ndeshjen por nuk arriti të shënontë kjo edhe falë formës së mirë të portierit kundërshtar. Momentet e penalltivë ishin një dramë...

UEFA përjashton Milanin nga Uefa Europa League

Klubi i Romës ka anuluar grumbullimin në Pinzolo, që ishte parashikuar të niste më 29 qershor dhe të zgjaste deri më 7 korrik, duke...
Interi i ofron Romës Icardin në këmbin të dy futbollistëve dhe 15 milionë euro

Interi i ofron Romës Icardin në këmbin të dy futbollistëve dhe 15 milionë euro

Interi është gati ta dërgojë Icardin te Roma, por në këmbim po kërkon dy futbollistë të rëndësishëm të Giallorosëve. Trajneri Antonio Conte ka kërkuar nga...
De Laurentiis i "shpall luftë" teknikut të ri të Juventus Sarri

De Laurentiis i “shpall luftë” teknikut të ri të Juventus Sarri

Ndërkohë që Maurizio Sarri dha intervistën e parë si trajner i Juventusit, presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis e ka sulmuar në distancë ish...
Kukësi "peshkon" ekipin e Romës nëse arrin të kalojë Debrecenin

Kukësi “peshkon” ekipin e Romës nëse arrin të kalojë Debrecenin

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i raundit të dytë të Europa League. Fati i goglave ka vendosur që në rast se Kukësi kualifikohet...
- Advertisement -