21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
Partizani fiton tre pikê në një derb ku emocionet i dhuruan tifozët

Përballja Partizani- Sherif Tiraspol: Bastet nxjerrin favorit ekipin shqiptar

Partizani e tregoi veten që është një “kockë e fortë” kundër Karabak. Të kuqtë zhvilluan një ndeshje shumë të mirë në “Selman Stërmasi”, ku...

A do ta fitojë Topin e Artē njē mbrojtës?

Gara për Topin e Artë këtë vit pritet të jetë e fortë pasi pretendentët kryesorë kanë aftësi dhe arritje të ndryshme. Madje dhe vetë...
Interi i Contes mposhtet por tregon stabilitet dhe organizim në prapavijë

Interi i Contes mposhtet por tregon stabilitet dhe organizim në prapavijë

Interi ka humbur me rezultatin minimal 1-0, sfidën përballë Manchester Unitedit, të zhvilluar në Singapor, në kuadër të International Champions Cup, një kompeticion veror...
Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së "gatoi" dënimin e Skëndërbeut

Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së “gatoi” dënimin e Skëndërbeut

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj doli sot në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ku foli për situatën e krijuar te klubi korçar, pas...
Antonio Conte prezantohet tek skuadra e Interit

Conte i qartë: Ikardi dhe Nainggolan janë jashtë projektit

“Unë i frustruar për Lukakun? I frustruar është fjalë e madhe. Lukaku më pëlqen, do të ishte një lojtar i rëndësishëm për ne, por...
Safet Gjici nuk pret: Njofton direkt shkarkimin e trajnerit Ernest Gjoka

Safet Gjici nuk pret: Njofton direkt shkarkimin e trajnerit Ernest Gjoka

Presidenti Safet Gjici, sikurse kishte paralajmëruar, pret “kokën” e parë pas dështimit të Kukësit në Europë, ku u eliminua nga Debreceni që në raundin...
Juventus, Milan dhe Roma sot zyrtarizojnë trajnerët e rinj

Trajneri i Romës kontakton personalisht sulmuesin e Juventusit

Paulo Fonseca, gjatë prezantimit si trajner i Romës e bëri të qartë se skuadrës verdhekuqe duhet t’i bashkoheshin vetëm ata lojtarë që ishin të...
Takimi midis PSG dhe Nejmar mbyllet me tensione

Takimi midis PSG dhe Nejmar mbyllet me tensione

“Samiti” i parë mes Neymar Junior dhe drejtuesve të PSG ka përfunduar. Sulmuesi u largua nga “Camp des Loges” (qendra stërvitore e PSG) pas...
Optimizmi i trajnerit të Partizanit: Në Azerjbaixhan do tentojmë kualifikimin

Optimizmi i trajnerit të Partizanit: Në Azerjbaixhan do tentojmë kualifikimin

Takimi i parë ndaj Qarabagut tregoi se diferenca mes Partizanit dhe kampionëve të Azerbaixhanit nuk është aq e madhe sa u mendua në çastin...
Bajern gati të shpenzojë 165 milionë euro për dy futbollistë

Bajern gati të shpenzojë 165 milionë euro për dy futbollistë

Bayern Munchen duhet të bëjë një sforco financiare për të zëvendësuar dy nga legjendat e saj Franck Ribery dhe Arien Robben të cilët i dhanë...
- Advertisement -