15 C
Tirana
E premte, Shtator 20, 2019

Shqipëria humbet miqesoren kundra norvegjisë, 0-1

Mbyllet miqësorja e luajtur në Elbasan Arena midis Shqipërisë dhe Norvegjisë. Vendimtar në këtë ndeshje ishte goli i shënuar në minutën e 71 nga...

Spanja luan tenis me Argjentinen e Sampaolit

Spanja ka turpëruar Argjentinën në ‘Wanda Metropolitana’, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-1, ndërsa Lionel Messi duhet të ndjehet i lumtur, që...

Kombetarja U21 eshte e karikuar per dy ndeshjet e radhes

Por, pavarësisht se kuqezinjtë e vegjël janë gjymtuar disi nga zgjedhjet e Christian Panuccit, skuadra kërkon të marrë fitore. “Nuk duhet të mendojmë për mungesat,...

FSHF merr zyrtarisht vendimin per denimin e Skenderbeut

Reagimi i plotë i FSHF Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije opinionin publik se UEFA ka vënë në dijeni sot FSHF për vendimin e...

Gjermania ka “habitur” me zgjedhjen e fanelles ne ” Rusi 2018″

Kur duhen ende edhe 3 muaj, gjithnjë e më shumë po zbulohen detaje nga finalet e kampionatit Botëror të futbollit. Radhën e kanë fanelat...

Çani mban gjalle endrren europiane per partizanin

Partizanit i mjaftoi vetëm një gol ndaj Flamurtarit, në sfidën e pasdites së kësaj të hëne në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, për të...

Spal ndal Juventusin dhe i jep shprese napolitaneve

Pas 12 fitoresh të njëpasnjëshme në kampionat, Juventus është ndalur në fushën e Spal-it me rezultatin e bardhe 0-0. Spal renditet e 17-të në...

Futbolli europian humbi një vlerë, sakrificë dhe përulësi, humbi Andres Iniestan

Truri i Barcelonës Andres Iniesta ka dhënë lajmin se do të largohet nga klubi në fund te sezonit. Në një konferencë për shtyp, me lot...

Milani mund të garonte për titullin e jo vetëm për Championsin

Në muajin tetor, askush nuk e mendonte kualifikimin në Champions League, por Milani ka nisur të tregohet cinik edhe në marrjen e rezultateve, ashtu...

Kuqezinjte e vegjel fitojne miqesoren me Kazakistanin

  Në “Roza Haxhiu” të Lushnjes, skuadra e drejtuar nga Erjon Bogdani iu imponua 19-vjeçarëve nga Kazakistani me rezultatin e ngushtë 1-0. Në minutën e...
- Advertisement -