18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019
Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së "gatoi" dënimin e Skëndërbeut

Bomba e Takajt: Ish Sekretari i FSHF-së “gatoi” dënimin e Skëndërbeut

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj doli sot në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, ku foli për situatën e krijuar te klubi korçar, pas...
Antonio Conte prezantohet tek skuadra e Interit

Conte i qartë: Ikardi dhe Nainggolan janë jashtë projektit

“Unë i frustruar për Lukakun? I frustruar është fjalë e madhe. Lukaku më pëlqen, do të ishte një lojtar i rëndësishëm për ne, por...
Safet Gjici nuk pret: Njofton direkt shkarkimin e trajnerit Ernest Gjoka

Safet Gjici nuk pret: Njofton direkt shkarkimin e trajnerit Ernest Gjoka

Presidenti Safet Gjici, sikurse kishte paralajmëruar, pret “kokën” e parë pas dështimit të Kukësit në Europë, ku u eliminua nga Debreceni që në raundin...
Juventus, Milan dhe Roma sot zyrtarizojnë trajnerët e rinj

Trajneri i Romës kontakton personalisht sulmuesin e Juventusit

Paulo Fonseca, gjatë prezantimit si trajner i Romës e bëri të qartë se skuadrës verdhekuqe duhet t’i bashkoheshin vetëm ata lojtarë që ishin të...
Takimi midis PSG dhe Nejmar mbyllet me tensione

Takimi midis PSG dhe Nejmar mbyllet me tensione

“Samiti” i parë mes Neymar Junior dhe drejtuesve të PSG ka përfunduar. Sulmuesi u largua nga “Camp des Loges” (qendra stërvitore e PSG) pas...
Optimizmi i trajnerit të Partizanit: Në Azerjbaixhan do tentojmë kualifikimin

Optimizmi i trajnerit të Partizanit: Në Azerjbaixhan do tentojmë kualifikimin

Takimi i parë ndaj Qarabagut tregoi se diferenca mes Partizanit dhe kampionëve të Azerbaixhanit nuk është aq e madhe sa u mendua në çastin...
Bajern gati të shpenzojë 165 milionë euro për dy futbollistë

Bajern gati të shpenzojë 165 milionë euro për dy futbollistë

Bayern Munchen duhet të bëjë një sforco financiare për të zëvendësuar dy nga legjendat e saj Franck Ribery dhe Arien Robben të cilët i dhanë...
Luftë biletash për EURO 2020: Mbi 14 milionë kërkesa për bileta

Luftë biletash për EURO 2020: Mbi 14 milionë kërkesa për bileta

Ende pa u zbuluar gjysma e skuadrave finaliste të Europianit 2020, turneu kontinental i futbollit ka gjeneruar një interesim të jashtëzakonshëm te tifozët. Të...

Gjykata e CAS lë nē fuqi dënimin 10 vjecar për Skëndërbeun

Pritja e gjatë dhe shpresat për një vendim pozitiv nga CAS-i i Lozanës kanë marrë fund mesditën e sotme, pasi gjykata më e lartë...
FSHF përjashton ekipin e Kamzës nga Superliga

Rregulla të reja: Tanimë nga Superliga do të bien tre ekipe

Komiteti Ekzekutiv pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë një vendim të rëndësishëm, sa i përket sezonit të ri të Kategorisë Superiore, që pritet...
- Advertisement -