16 C
Tirana
E mërkurë, Nëntor 20, 2019

Gazetari francez fushën e stadiumit “Air Albania” e krahason me një tokë të lëruar

Për ndeshjen e djeshme mes Shqipërisë dhe Francës, e cila përfundoi me rezultatin 0 me 3 nuk kanë qenë të pakta edhe reagimet. Dje për...

Edi Rejes i vjen keq per humbjen/ “Kontrata ime perfundon ketu”

Shqipëria u mund nga Franca. Pas ndeshjes, trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, foli për mediat duke analizuar edhe sfidën. Italiani u shpreh i kënaqur me...

Stadiumi i ri nuk sjell fat, kuqezinjtë dorëzohen përballë kampionëve të botës

U luajt në “Air Albania Stadium” ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme për Grupin H të eliminatoreve të EURO 2020, shkruan Syri.net. Franca e...
Trajneri i Francës pritet të eskperimentojë me formacionin ndaj Shqipërisë

Trajneri i Francës pritet të eskperimentojë me formacionin ndaj Shqipërisë

Nëse Shqipëria i bëri eksperimentet e saj të kualifikuesve me Andorrën, Franca do t’i bëjë pikërisht me kuqezinjtë. Mediat franceze kanë mbetur të befasuara...

Ndryshime në formacion, Reja tenton fitoren ndaj Francës

Në orën 20:45, Shqipëria do të presë në stadiumin “Air Albania Stadium” Francën, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Evropian 2020. Trajneri Edoardo Reja...

Ne prag te sfides me Francen:“Mace e zezë je, po shkele ti aty është...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar kombëtaren shqiptare të futbollit një ditë para debutimit në “Air Albania Stadium” ndaj Francës. I shoqëruar nga Presidenti i FSHF-së...
Presidenti i UEFA-s pritet të jetë në tribunën e "Air Albania Stadium"

Presidenti i UEFA-s pritet të jetë në tribunën e “Air Albania Stadium”

17 Nëntori do të përfaqësojë një moment historik për futbollin shqiptar me stadiumin e ri kombëtar në Tiranë, i caktuar për zhvillimin e ndeshjes...
Reja vazhdon pregatitjet intensive para përballjes me Francën

Reja vazhdon pregatitjet intensive para përballjes me Francën

Pas goditjes së rëndë që mori në ndeshjen kundër Andorrës, kombëtarja e Shqipërisë zbriti sërish në fushë paraditen e së premtes për seancën e...
Zbulohen kostot e divorcit midis Tiranës dhe trajnerit Mema

Zbulohen kostot e divorcit midis Tiranës dhe trajnerit Mema

Tirana dhe Ardian Mema ndahen zyrtarisht edhe me letra, ndërsa “divorci” do t’u kushtojë bardhebluve. Palët më në fund kanë arritur akordin për një...

Barazimi ndaj Andorrës/ Reja: Ishim të ngadaltë, shpresoj të ndryshojmë ndaj Francës

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja nuk e fshehu zhgënjimin për barazimin 2-2 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”, teksa në lidhjen direkte me emisionin...
- Advertisement -