10 C
Tirana, Al
E mërkurë, Janar 16, 2019

Fitorja e kombētares tonë e shoqëruar me një lojë mediokre dhe pa ide

Shqipëria mposhti 1-0 Uellsin e Gareth Bejlit në miqësoren e luajtur në “Elbasan Arena”, me një gol të realizuar me penallti nga Bekim Balaj. Kuqezinjtë...
Luis Hamilton siguron Poleposition edhe në garën e Brazilit

Luis Hamilton siguron Poleposition edhe në garën e Brazilit

Luis Hamilton siguron Poleposition edhe në garën e Brazilit. Xhiro e britanikut ishte thjeshtë spektakolare dhe pritet që gara e të dielës të jetë akoma...
Lewis Hamilton zyrtarisht kampioni i botës në Formula 1

Lewis Hamilton zyrtarisht kampioni i botës në Formula 1

Lewis Hamilton zyrtarisht kampioni i botës në Formula 1. 5 pikë i duheshin për t’u shpallur zyrtarisht kampion bote në Formula 1, por Lewis...
Kimi Raikonen fiton  një Çmim të Madh në Formula 1 pas 113 garave

Kimi Raikonen fiton  një Çmim të Madh në Formula 1 pas 113 garave

Kimi Raikonen fiton  një Çmim të Madh në Formula 1 pas 113 garave. Finlandezi mer fitoren e parë që pas rikthimit tek Ferrari. Kimi Raikonen...
Hamiltonin nuk e ndal më askush në pistë as shiu i Austin

Hamiltonin nuk e ndal më askush në pistë as shiu i Austin

Hamiltonin nuk e ndal më askush në pistë as shiu i Austin. Lewis Hamilton e nis me këmbën e mbarë fundjavën që mund të...
Triumfoi në Euro-Formula 3 djali i Schumacher është gati për Formula 1

Triumfoi në Euro-Formula 3 djali i Schumacher është gati për Formula 1

Pas triumfit një ditë më parë në kampionatin Euro-Formula 3, ku u shpall kampion me makinën Prema, Mick Schumacher ka tërhequr vëmendjen e mjaft...
Panuci sjell emra të rinj në kombëtare për dy ndeshjet e rradhës

Sulejman Starova: Panuçi sillet si kalama i vogël

Sulejman Starova, i ftuar në studion e Rubrika Sportive, analizon perfaqësuesen shqiptare dhe sjelljen e trajneri Panuçi Trajnerët shqiptarë e bëjnë natën ditë, të parën...
Hamilton vetëm një fitore nga fitimi matematikisht i titullit

Hamilton vetëm një fitore nga fitimi matematikisht i titullit

Fitorja e nënte sezonale do e lejojë britanikun Lewis Hamilton që të prezantohet në Austin, në garën e ardhshme të Botërorit të Formula 1,...
Britaniku i Mercedez "rrëmben" poleposition në cirkuitin e Marina Bay

Britaniku i Mercedez “rrëmben” poleposition në cirkuitin e Marina Bay

Në një pistë si ajo e Marina Bay në Singapor ku parakalimet janë të vështira dhe ku nisja e garës nga vija e parë...
Schumacher rikthehet të garojë në Formula 1

Schumacher rikthehet të garojë në Formula 1

Botërori i Formulës 1 duket se shumë shpejt do të ketë një tjetër Schumacher në pistë. Bëhet fjalë për Mick Schumacher, djalin e legjendës...
- Advertisement -