12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Ja thirrja e pazakontë që ka bërë kryetarja e parlamentit të Rusisë vajzave ruse

Shteti i Rusisë do të presë këtë vit organizimin e Botërorit, por pavarsisht se vëmëndja do të jetë e përqendruar e gjitha tek fusha...

45 minutat e para: Gjermania në shtëpi ndërsa Suedia në 16 më të mirat

Gjermania nê tapet ndêrsa Suedia në 16 ekipet më tē mira. Ky është verdikti që kanë dhuruar 45 minutat e para midis Gjermanisë dhe...

Dy herë Kane që Anglia tê fitojë ndaj Tunizisê

Anglia pas 8 vitesh kthehet të fitojë një ndeshje botërori në fazën finale. Dhe këtë e ka bërë me një dopietë nga kapiteni i...
medialine.al

Ja kush lojtarë do ti mungojnë kompeticionit të botërorit

Listat paraprake të disa kombëtareve të futbollit për Botërorin e kësaj vere kanë sjellë përjashtime të bujshme. Së fundmi te Spanja dhe Argjentina, dy pretendente...

Siç u paralajmërua, shkarkohet trajneri i ekipit Spanjoll

Një tërmet i vërtetë ka ndodhur në futbollin spanjoll, dy ditë para debutimit të Spanjës në Kupën e Botës, që starton nesër, Federata Spanjolle...

Fitore “alla shqiptare” e Zvicrës kundër Serbisê

Fitore e madhe për Zvicrën. Po aq fitore e madhe për mbarë shqiptarët dhe merr vlerë akoma kur ndeshja u kthye nga këmbët e...
medialine.al

Përfaqësuesja e tyre nuk ia arriti të kualifikohej, por ata kanë blerë më shumë...

Tifozët amerikanë kanë blerë më shumë bileta të Kupës së Botës se çdo vend tjetër edhe pse përfaqësuesja e SHBA nuk arriti të kualifikohej...

Danimarka mposht Perunë, në një ndeshje që i kishte të gjitha

Një pjesë e dytë spektakolare midis Danimarkës dhe Perusë, por që në fund buzëqesh Danimarka. Një ndeshje që në pjesën e parë nuk dhuroi shumë...
medialine.al

“Zi” kombëtare në Brazil pas eleminimit në turin çerekfinal të Rusi 2018

“Cfarë dreqin…”. Eshtë emblematik titulli i Globoesporte, faqja kryesore sportive braziliane, pas humbjes dhe eleminimit të Brazilit kundër Belgjikës në Botërorin e Rusisë. Në...

Njihuni me sopranon ruse që do të hapë “Rusi 2018”

Aida Garifullina është soporanoja e famshme ruse që do të këndojë në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës 2018, së bashku me popstarin britanik...
- Advertisement -