12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Portugalia i falet Quaresma ndërsa Spanja ndalet në barazim

Mbyllen 45 minutata e para te dy ndeshjeve të grupit B. Spanja barazon 1:1 me Marokun ndërsa Portugalia fiton ndaj Iranit 1:0 Spanjê- Marok 1:0 Ndeshja...

Aspas me nje realizim mjeshteror kualifikon Spanjen ndersa Portugalia peson nê frymen e fundit

Mbyllen 90 minutat e fundit të dy ndeshjeve të grupit B në mënyrë më dramatike. Spanja barazon ndërsa Irani surprizon me gol në...

45 minutat e para kualifikojnë Argjentinen me golin e Messit, Kroacia ndahet në barazim

Mbyllen 45 minutat e para të ndeshjeve të midis Argjentinës vs Nigerisë dhe Islandes vs Kroacisë. Messi kualifikon deri tani Argjenentinë me një paraqitje...

“Zoti ishte me ne” Messi flet pas kualifikimit të Argjentinës

Leo Messi foli pas fitores së Argjentinës me Nigerinë, triumf i cili i mundësoi perfaqêsuese abiçeleste kualifikimin në 16 ekipet që do vazhdojnë rrugëtimin...
Medialine.al

Kroacia spektakolare dhe e mbyll e para grupin D me pikë të plota

Kroacia realizoi njê fazë grupesh spektakolare duke e mbyllur me pikë të plota. Padyshim qershia mbi tortë ishte ndeshja e fituar 3:0 ndaj Argjentinës. Në...
Njihuni me fanellat ekipeve pëfaqësuse kryesore në botërorin "Rusi 2018"

Njihuni me fanellat ekipeve pëfaqësuse kryesore në botërorin “Rusi 2018”

Njihuni me fanellat ekipeve pëfaqësuse kryesore në botërorin "Rusi 2018". Edhe shumë pak na ndajnë nga fillimi i fazës finale të botërorit "Rusi 2018". Ekipet...
medialine.al

Skenaret e kualifikimit dhe skualifikimit të Gjermanisë edhe në rast fitoreje

Skuadra e Lëvit mund të rrezikojë kualifikimin për në fazën e 18 edhe nëse fiton me rezultatin e ngushtë 2-1. Po, është e vërtetë!...

Lev publikon listën paraprake me futbollistët e grumbulluar për në “Rusi 2018”

Trajneri i kampionëve në fuqi, Joachim Low ka publikuar listën paraprake të 27 lojtarëve të grumbulluar për Botërorin “Rusi 2018”. Bie në sy prezenca e...

E nisim keq dhe pa ide duke u mposhtur 0-2 nga Turqia

E vazhdojmë aty ku e mbyllëm me kompeticionin e Ligës Kombeve. Kuqezinjtë nuk arrin të marrin një rezultat pozitiv në ndeshjen e parë hapëse...

Fitore “alla shqiptare” e Zvicrës kundër Serbisê

Fitore e madhe për Zvicrën. Po aq fitore e madhe për mbarë shqiptarët dhe merr vlerë akoma kur ndeshja u kthye nga këmbët e...
- Advertisement -