12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019
medialine.al

Zvicra që nga viti 1954 asnjëherë nuk ka arritur raundin e çerekfinaleve të një...

Eleminimi i ekipit Zvicerian në raundin 1/16 nuk mund kurrsesi të jetë ndonjë surprizë, sikurse mediat po mundohen t`a konturojne. Pavarësisht se Zvicra për...
Luhet derbi dhe Tirana kërkon të thyejë "mallkimin" 5 vjeçar

Luhet derbi dhe Tirana kërkon të thyejë “mallkimin” 5 vjeçar

Vjen ora e derbit të kryeqytetit, Tirana-Partizanit, një çast solemn për futbollin shqiptar, pasi përplasen dy skuadrat më të mëdha, me 40 tituj kampion...

Hamilton fiton në Kinë ndërsa Ferrari e katranos me strategjinë

Sapo ka përfunduar Çmimi i Madh i Kinës nē formula 1. Luis Hamilton ka arritur të triumfojë duke e marrë kryesimin që në xhiron...

Citizens shpallen kampion të Premier League për 2019

Manchester City ka buzëqeshur par 38 javēve kampiont duke u shpallur kampion i Premier League me vetëm 1 pikë shumë se "The Reds". Skuadra e...

Komisioni i Disiplinës i Federatës Turke të Futbollit ka dënuar rëndë Arda Turan

Komisioni i Disiplinës i Federatës Turke të Futbollit ka dhënë një dënim ekzemplar për ish-futbollistin e Atletico Madrid dhe Barcelonës, Arda Turan: 16 javë...

Pa simbole kombëtare dhe refuzim biletash, Turqia iu nxjerr probleme tifozëve kuqezi!

Turqi-Shqipëri, një finale e parakoshme! Humbja për kuqezinjtë do të thotë “lamtumirë” ëndrrave, ndërsa fitorja do të fuste në siklet skuadrën e drejtuar nga...
Antonio Conte mund të jetë trajneri i ri i Real Madrid

Antonio Conte mund të jetë trajneri i ri i Real Madrid

Real Madrid thuhet se po mendon që të emërojë trajner Antonio Conten.  Nëse trajneri aktual Julen Lopetegui do të shkarkohet . Sipas AS, Conte...
Në Old Trafford nuk ka fitues midis United dhe Arsenal

Në Old Trafford nuk ka fitues midis United dhe Arsenal

Përfundoi pa fitues kryendeshja e javës së 7 në kampionatin anglez, mes Manchester United dhe Arsenalit, me dy skuadrat që u ndanë në barazim...
Në Frosinone atmosferë e ndezur për të pritur Ronaldon

Juve ja bën “Bam” në merkato, zyrtarizohet ylli portugez Ronaldo

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, edhe Juventus ka zyrtarizuar blerjen e Cristiano Ronaldo nga Real Madrid. Të gjithë zërat e ditëve të fundit u...

Shkëndija e Tetovës “shpartallon” TNS 5:0, poker për Ibrahimin

Ndonëse e gjithë vëmendja e futbolldashësve, këtë të mërkurë ka qenë e fokusuar te gjysmëfinalja e Kupës së Botës, mes Francës e Belgjikës, me...
- Advertisement -