12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...

Zbulohet kush do te jete kundershtari rradhes per kombetaren

Loja e zhvilluar në miqësoren përball Norvegjisë ishte problemi më i madh se rezultati. E për këtë arsye nevojiten të tjera teste para fillimit...

Verstappen ndez motorret e Formula 1: “Titulli do jete i imi”

Max Verstappen mbetet një nga pilotët më të talentuar, por ai beson se titulli kampion do të vijë vetëm kur të ketë makinën më...

Mbaroi dhe muaji i mjaltit midis kinezeve dhe Sabatinit

Tashmë është zyrtare. Walter Sabatini nuk është më drejtor tenik i “Suning Sports”, e si rrjedhojë është larguar edhe nga Interi.  Lajmi u konfirmua nga...

Shqipëria humbet miqesoren kundra norvegjisë, 0-1

Mbyllet miqësorja e luajtur në Elbasan Arena midis Shqipërisë dhe Norvegjisë. Vendimtar në këtë ndeshje ishte goli i shënuar në minutën e 71 nga...

Spanja luan tenis me Argjentinen e Sampaolit

Spanja ka turpëruar Argjentinën në ‘Wanda Metropolitana’, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-1, ndërsa Lionel Messi duhet të ndjehet i lumtur, që...

11 minuta falas jep Vodafone per cdo gol te sulmuesit te Liverpul Salah

Sulmuesi i Liverpoolit dhe kombëtares egjiptiane është kthyer në njeriun e momentit dhe një idhull i padiskutueshëm në vendlindjen e tij. Së fundi Salah është...

Kombetarja U21 eshte e karikuar per dy ndeshjet e radhes

Por, pavarësisht se kuqezinjtë e vegjël janë gjymtuar disi nga zgjedhjet e Christian Panuccit, skuadra kërkon të marrë fitore. “Nuk duhet të mendojmë për mungesat,...

Vettel: Mercedes eshte favorit, por ne jemi gati të luftojmë

Mercedesi, favorit për Botërorin e Formulës 1? “Sigurisht që është e drejtë të konsiderohen ata si pretendentë, pasi janë kampionët në fuqi, por sezoni...

Futbolli europian humbi një vlerë, sakrificë dhe përulësi, humbi Andres Iniestan

Truri i Barcelonës Andres Iniesta ka dhënë lajmin se do të largohet nga klubi në fund te sezonit. Në një konferencë për shtyp, me lot...
- Advertisement -