24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019
Higuain do të prezantohet më 11 gusht në Olimpico kundër Real Madrid

Higuain do të prezantohet më 11 gusht në Olimpico kundër Real Madrid

  Mesa duket ardhja e Sarrit nuk ka arritur të bindë drejtuesit e Juventusit për të mbajtur në ekip sulmuesin argjentinas Higuain. Argjentinasi është një nga...
Ferronikeli dhe Shkëndija e Tetovës i thojnë lamtumirë Uefa Europa League

Ferronikeli dhe Shkëndija e Tetovës i thojnë lamtumirë Uefa Europa League

Skuadra e Feronikelit nuk ia del të realizojë përmbysjen e madhe ndaj Slovan Bratislavës, duke pësuar disfatë edhe në takimin e kthimit të luajtur...
E BUJSHME: Real Madrid po mendosn shkarkimin e Zidane për të rikthyer Mourinho

E BUJSHME: Real Madrid po mendosn shkarkimin e Zidane për të rikthyer Mourinho

Një merkato mjaft e bujshme, por rezultate zhgënjyese gjatë përgatitjeve para-sezonale, që arritën pikën më të ulët, me humbjen e thellë 7-3 në derbin...
Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

Elseid Hysaj duhet të zgjedhë transferimin tek Roma ose Juventus

E si të mos mjaftonin të gjitha çfarë janë diskutuar deri më tani, për shqiptarin në “skenë” është ngjitur edhe trajneri që kërkon ta...
Nga idhull Ronaldinjos i bllokohet pashaporta nga shteti brazilian

Ronaldinjo në telashe: Borxhet e mëdha nuk e lejojnë të largohet nga Brazili

Nuk është një moment i thjeshtë për Ronaldinho, që duhet të bëjë llogaritë me një gjobë të rëndë, gati dy milionë euro, për shkak...
Zidan rikthehet për të bërë revolucionin tek Real Madrid

Pasi u turpërua nga Atletiko, Real akordon 200 milionë euro shtesë në merkato

Humbja 7-3 e pësuar kundër rivalëve të Atletico Madrid nuk e lë të qetë Real-in e Zidane. Për ta fshirë këtë turp dhe për të...

Drejuesit e Skënderbeut thërrasin lojtarën nën kontratë të dalin në stërvitje

Ringjallet Skënderbeu. Pas lënies në fuqi të vendimit nga CAS për skualifikimin me 10 vite nga kompeticionet europiane, u përfol për një shkrirje të...
Shpëtim Duro prezantohet tek Kukësi me objektiv titullin kampion

Shpëtim Duro prezantohet tek Kukësi me objektiv titullin kampion

Shpëtim Duro është zyrtarisht trajneri i ri i Kukësit. 59-vjeçari u prezantua në ambientet e klubit verlindor në kryeqytet nga drejtori sportiv Nderim Nexhipi,...
Ish-trajneri i Partizanit pritet të zyrtarizohet si trajneri i ri i Kukësit

Ish-trajneri i Partizanit pritet të zyrtarizohet si trajneri i ri i Kukësit

Rrufe në qiell të hapur. Shpëtim Duro, sipas të gjitha gjasave, do të jetë trajneri i ri i Kukësit. Tekniku 59-vjeçar, me eksperiencë në...

Zbulohet “plani i FSHF-së”: Skënderbeu dhe Flamurtari pritet të zbresin një kategori më poshtë

Pas shtatë vitesh endje në Kategorinë e Parë, Blutë mund të rikthehen befasisht në Superiore, e bashkë me ta edhe Besa. Në sezonin 2018-19,...
- Advertisement -