12 C
Tirana
E diel, Mars 24, 2019
Seria A me përballje të forta, derbi roman dhe derbi titullit

Tanimë edhe ndeshje të kampionatit italian do të luhen në Kinë

Të drejta televizive, finale superkupash, ndeshje dhe zhvillim të futbollit. Akordi mes Pekinit zyrtar dhe drejtuesve të futbollit italian do të përfshijë shumë bashkëpunime. Në...
Zbulohet formacioni me të cilin do zbresin kuqezinjtë sonte në "Loro Boriçi"

Zbulohet formacioni me të cilin do zbresin kuqezinjtë sonte në “Loro Boriçi”

Më 13 nëntor të 2017-ës, pra më shumë se 16 muaj më parë, Shqipëria mposhti 2-3 Turqinë në miqësoren e parë të epokës “Panucci”,...

Kosovës i ikën fitorja nga duart në minutat shtesë

Kosova i kishte mundësitë ndaj Danimarkës, por në minutat shtesë një moment hutimi prishi gjithë festën. Ishin dardanët ata që shënuan golin e parë....
Zidane ka gati planin për ta rikthyer sërish Realin e yjeve

Zidane ka gati planin për ta rikthyer sërish Realin e yjeve

Ky sezon, mund të quhet i dështuar për Realin e Madridit, me madrilenët që janë jashtë garës në të gjitha kompeticionet. Presidenti, Florentino Perez...

Zbulohet njeriu që dëshiron të blejë klubin e Chelseat për 3 miliardë euro

Zbulohet njeriu që dëshiron të blejë klubin e Chelseat. Roman Abramovich po mendon seriozisht t’i shesë klubin milardierit anglez Sir Jimm Ratcliffe i cili...
Juventusi mposhtet 2-0 në Liguria përballë Xhenovës vendase

Juventusi mposhtet 2-0 në Liguria përballë Xhenovës vendase

Juventusi është mposhtur 2-0 në Liguria përballë Xhenovës. Pas mrekullisë kundër Atletiko Madridit në Champions League, duket se Juventusi ka nënvlerësuar ndeshjen e 28-të...
Bota e futbollit do të jetë sot me sytë nga derbi i Madonninës Milan- Inter

Bota e futbollit do të jetë sot me sytë nga derbi i Madonninës...

Bota e futbollit do të jetë sot me sytë nga Milanoja, atje ku në orën 20:30 do të luhet derbi i Madonninës, Milan-Inter, një...
Disfata me Tiranën sjell ndryshime në pankinën e Laçit

Disfata me Tiranën sjell ndryshime në pankinën e Laçit

Disfata me Tiranën në Kupën e Shqipërisë solli ndryshime në pankinën e Laçit, me largimin e Besnik Prengës nga drejtimi teknik. Pas humbjes në trofeun...

Champions: Short me fat për Juventus dhe Liverpool

Me fat Liverpooli dhe Juventusi, duele të vështira për Manchester Cityn dhe Barcelonën. Në Nyon të Zvicrës u hodh mesditën e sotme shorti i...
Zidan rikthehet për të bërë revolucionin tek Real Madrid

Zidan rikthehet për të bërë revolucionin tek Real Madrid

Zidan kthehet te Reali për të bërë revolucionin e madh në klubin ku ka fituar gjithçka si lojtar dhe trajner. 149 ndeshje, 393 gola,...
- Advertisement -