22 C
Tirana
E diel, Nëntor 17, 2019

Nje komb, dy shtete dhe dy vizione drejtimi te ndryshme

Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...

Vuçiç i kerkon keshilla homologut te tij rus, Vladimir Putin, per Kosoven

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar këshilla homologut të tij rus, Vladimir Putin, se si t’i kundërvihet ‘dhunës dhe agresionit të Kosovës ndaj...

Lista Serbe del nga koalicioni dhe minon qeverine e Haradinjat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë në një konferencë shtypi, për të sqaruar arrestimin e djeshëm të Marko Gjuriç por edhe për të...

Vuçiç, therret mbledhjen e Keshillit te Sigurise Kombetare pas arrestimit te Gjuric

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vucic, ka thirrur sonte në mbrëmje mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, pas arrestimit në Kosovë të Marko Gjuric, drejtori...

Thaçi: Kosova ka humbur mjaft kohë me këtë çështje që ngadalësoi perparimin

President i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas miratimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Statusi i plote: Kosova ka humbur mjaft...

7 deputete te levizjes Vetevendosje jane ne ndalim policor

Pas miratimit të marrëveshjes së demarkacionit nga Kuvendi Kosoves pati reagime te ashpra nga VV.  7 deputetët e Lëvizjes Vetëvendosja të cilët hodhën në...

Sot ne oren 11:00 seanca e radhes per votimin e marreveshjes se demarkacionit

Sot në orën 11:00 do të zhvillohet edhe seanca e radhës për votimin e marrëveshjes së demarkacionit. Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi...

Çfarë u tremben Gruevski dhe Ivanov?

Sulmi i kryetarit i VMRO-së, ish kryeministrit të Republikës së Maqedonisë Nikola Gruevski nuk ishte sulm ndaj një individi por ndaj një institucioni shtetëror...

“Kosova ka të drejtë të formojë ushtrinë” irriton serbët e rusët

Deklarata e ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit, Wess Mitchell, në Beograd, ku tha se “Kosova ka të drejtë të themelojë forcën e saj ushtarake, e...

Putin, udhëheqësi i huaj më i besueshëm në Serbi

Presidenti rus Vladimir Putin gëzon besimin më të madh mes qytetarëve të Serbise, sa u përket udhëheqësve të huaj. Kështu tregojnë të dhënat e një...
- Advertisement -