21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
Alarmohet Prishtina: 3 njoftime për bombë pranë Prokurorisë Speciale

Alarmohet Prishtina: 3 njoftime për bombë pranë Prokurorisë Speciale

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate...

“Dorëzohet” Serbia: Tërhiqet nga arbitrazhi për taksën doganore

Taksa doganore që Kosova zbatoi kundrejt Serbisë nëntorin e kaluar me gjasë nuk do të kundërshtohet në Gjykatën e Arbitrazhit. Serbia planifikon të kundërreagojë...
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit të Hashim Thaçit

Thaçi për Tahirin: Nuk di se çfarë thotë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se ish numri dy i qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri, nuk di se çfarë thotë. Tahiri tha disa...

Këshilltarja e Ramush Haradinajt kritikon sërish Ramën

Meliza Haradinaj – Stublla, këshilltarja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar kryeministrin Rama, pas një interviste të dhënë për PINK TV në...
Reperja shqiptare lirohet nga burgu e akuzuar për mashtrim dhe vjedhje

Thellohet akoma skandali me treshen e Loredana- Mozzik- Getinjo

Prej ditësh në mediat shqiptare dhe ato zvicerane qarkullojnë lajme në lidhje me çështjen e Loredanës. Si fillim u tha se reperja shqiptare i...
Thaçi: Nëse kuvendi nuk do kalojë marrëveshjen me Serbinë do të jap dorëheqjen

Thaçit nuk i del e keqja pasi sulmon sërish gjermaninë

Pas Samitit të Berlinit,  presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është vënë në një ofensivë të egër kundër Gjermanisë, një prej shteteve e...
Vuçiç: Serbia nuk e sheh Kosovën si territor të pavarur dhe sovran

Sot skadon ultimatumi i Serbisë ndaj Kosovës për heqjen e taksës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i ka dhënë afat deri sot Qeverisë së Kosovës ta heqë taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe atyre...
Njihuni me 16-vjeçaren nga Peja që po ngjit majën e Everestin

Njihuni me 16-vjeçaren nga Peja që po ngjit majën e Everestin

Duket se sportet ekstreme nuk janë etëm të kërkuara nga të rinjtë, pot tani më dhe prej adoleshentëve. Flasim këtu për 16-vjeçaren nga Peja, alpinistja...

Shkëndija e Tetovës shpallet kampione në Maqedoni

Shkëndija e Tetovës ka fituar edhe matematikisht titullin e dytë kampion radhazi në Maqedoninë e Veriut, pas ndeshjes që kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri...
Kryeministrja serbe Ana Brnabiç: Rama ka dy "fytyra"

Kryeministrja serbe Ana Brnabiç: Rama ka dy “fytyra”

Kryeministrja Ana Brnabiç, pas kthimit nga Berlini, deklaroi për agjencinë serbe të lajmeve ‘Beta’ se është e zhgënjyer nga Kryeministri shqiptar Edi Rama. Ajo është...
- Advertisement -