22 C
Tirana
E diel, Nëntor 17, 2019
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

LAJM I FUNDIT/ Refuzimi i negociatave, Zoran Zaev shpall zgjedhje të parakohshme

Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Qeveri ditën e sotme tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Ky propozim i...
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmi mësohet nga burimet diplomatike evropiane në samitin e BE-së, ku vendet anëtare nuk kanë...
Manipulimet e numëruesve: KQZ vendos rinumërimin e votave

Manipulimet e numëruesve: KQZ vendos rinumërimin e votave

Për shkak të manipulimeve të ndryshme nga komisionerë të subjekteve politike, Komisioni Qendror Zgjedhor në bazë të të dhënave të auditimit të publikuar nga...

Racizmi në Bullgari-Angli, legjenda e futbollit kërkon me lot në sy dënimin e vendit...

Futboll dhe politikë: tema është e nxehtë. Dhe ka shumë që vuajnë. Mes këtyre, edhe legjenda Hristo Stoichkov, që të apasionuarit e mbajnë mend...

Racizmi në Bullgari-Angli, legjenda e futbollit kërkon me lot në sy dënimin e vendit...

Futboll dhe politikë: tema është e nxehtë. Dhe ka shumë që vuajnë. Mes këtyre, edhe legjenda Hristo Stoichkov, që të apasionuarit e mbajnë...

Një shtet i ri mund të krijohet në Ballkan”, Dodik: Jemi gati nëse lëvizen...

Çështja e ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është një temë e nxehte nga e cila kanë dalë edhe pretendime nga shtetet të ciolat...

Helmimi nga votat e ardhura nga Serbia, Klinika Infektive jep të dhënat e analizave

Drejtoresha e Klinikës Infektive në Prishtinë, Lindira Ajazaj – Berisha, në një konferencë për media, ka thënë se rezultatet që i kanë marrë nga...

Sot në Prishtinë protestohet kundër fituesit të çmimit “Nobel”

Pasi Akademia Suedeze e Shkencave i dha çmimin Nobel për Letërsi, autorit austriak Peter Handke, një mbështetës i gjenocidit dhe luftërave në ish-Jugosllavi nën...

Helmimi në Kosovë me zarfet nga Serbia, dy gra shtatëzëna në mes 26 personave

Nga Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës janë deklaruar për nëntë pacientet femra të cilat dyshohet se u helmuan nga kutitë me vota serbe....
Zbulohen dinamika të reja të ngjarjes së ndodhur në Kavajë

Tragjike/ Polici i burgjeve vret gruan dhe dy vajzat adoleshente, pastaj…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një polic burgu 53-vjeçar i ka dhënë fund jetës pasi ka vrarë me pistoletë gruan...
- Advertisement -