12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Putin, udhëheqësi i huaj më i besueshëm në Serbi

Presidenti rus Vladimir Putin gëzon besimin më të madh mes qytetarëve të Serbise, sa u përket udhëheqësve të huaj. Kështu tregojnë të dhënat e një...

Ivanov proteston ndaj ligjit për gjuhët: Është antikushtetues!

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov e ka quajtur “antikushtetues, antishtetëror dhe nxitës të tensioneve ndëretnike”, miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve nga Kuvendi...

Votimi i shqipes në Maqedoni, Xhaferi për TCH: Skenat në Kuvend s’duhet të ndodhnin

Në një seancë të tensionuar, Parlamenti i Maqedonisë miratoi ligjin e gjuhëve që zyrtarizon edhe gjuhën shqipe. Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski tentoi të godasë kryeparlamentarin...

Votimi për shqipen, momenti i përplasjes fizike mes Gruevskit dhe Xhaferit – VIDEO

Shqiptarët e Maqedonisë kanë shënuar një arritje historike pasditen e sotme, kur Parlamenti maqedonas votoi ligjin për gjuhët. Por ky votimi nuk ka kaluar...
- Advertisement -