15 C
Tirana
E premte, Shtator 20, 2019

Ramush Haradinaj nis fushatën elektorale i bindur në fitore

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj mbajti një takim me strukturat e partisë së tij në Pejë Përmes një postimi në Facebook, ai ka...
Haradinaj për Zërin e Amerikës: Miqtë ndërkombëtar të ndalin presionet ndaj Kosovës

Haradinaj për Zërin e Amerikës: Miqtë ndërkombëtar të ndalin presionet ndaj Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tërhoqi vërejtjen në siç tha, problemet në drejtpeshimin e trysnisë...

Haradinaj kthehet nga Haga dhe jep mesazhe tē forta

Pas qëndrimit dy ditorë në Hagë, kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, mbrëmë pak para mesnatës është kthyer nga Haga. Këtë e bëri të...

Vendoset data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë

Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator, mësohet nga burime brenda Presidencës së Kosovës. Sipas këtyre burimeve, Presidenti Thaçi ka vendosur që, në...
Presidenti Meta takohet në Prishtinë me Ramush Haradinajn

Presidenti Meta takohet në Prishtinë me Ramush Haradinajn

Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar në Prishtinë me kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinaj. Lajmin e bën të ditur vetë Haradinaj përmes...
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit të Hashim Thaçit

Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit të Hashim Thaçit

Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga...
E shtuna e kobshme në Kosovë e mbushur me vrasje dhe vetëvrasje

E shtuna e kobshme në Kosovë e mbushur me vrasje dhe vetëvrasje

E shtuna ka  qenë ditë e kobshme në Kosovë. Një person është vrarë, një tjetër është vetëvrarë. E një i ri 27-vjeçar nga Kamenica...
Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj "godet" liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti

Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj “godet” liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti

Këshilltarja e kryeministrit në largim, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar ashpër ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ajo ka thënë se Kurti është gëzuar jashtë...
Vuçiç "bojkoton" punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara

Presidenti Vuçiç i trembet dorëheqjes së Ramush Haradinajt

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçi ka reaguar përmes një deklarate për mediat, lidhur me dorëheqjen e parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës që...
DASH: Duhet dialog dhe respektim i ligjit

DASH mirëpret dhe vlerëson dorëheqjen e Ramush Haradinajt

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti...
- Advertisement -