21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
DASH: Duhet dialog dhe respektim i ligjit

DASH mirëpret dhe vlerëson dorëheqjen e Ramush Haradinajt

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti...
Haradinaj nuk mban dot lotët gjatë komunikimit të dorëheqjes

Haradinaj nuk mban dot lotët gjatë komunikimit të dorëheqjes

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale. Lajmin për publikun e ka...
Kryeministri Haradinaj forcon tonet kundër Thaçit e Veselit

Haradinaj i drejtohet popullit me thirrjen se askush nuk do mund ti ndaje

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar befas me një thirrje, popullit të Kosovës: "Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe...
E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

Një fenomen natyror tepër i rrallë është shënuar dje në Kosovë. Në stacionin e autobusëve të qytetit, ka ndodhur ajo që quhet nga meteorologët...
Deputeti i AAK: Rama po bën një lojë të neveritshme me Kosovën

Lëvizja surprizë e Haradinajt: Taksë 100% edhe për produktet shqiptare

Mediat në Kosovë kanë njoftuar ditën e sotme, se ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka paralajmëruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me...
Arrestohet pas disa muajsh ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski

Arrestohet pas disa muajsh ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski

Është arrestuar pas disa muajsh i shpallur në kërkim, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski është arrestuar ditën e sotme. Gruevski ka dalë para gjykatës në Hungari...
E FRIKSHME: Shtëpia e familjes nga Kosova pushtohet nga qindra gjarpërinj

E FRIKSHME: Shtëpia e familjes nga Kosova pushtohet nga qindra gjarpërinj

Tetë anëtarë të familjes Ahmeti nga fshati Resinoc i Kosovës ka 3 ditë që po qëndrojnë në oborr. Kjo pasi ndihen të pasigurt nga një grumbull gjarpërinjsh që ka...
E BUJSHME: Dyshime të forta se në spitalet e Prishtinës janë transplantuar organe të jashtëligjshme

E BUJSHME: Dyshime të forta se në spitalet e Prishtinës janë transplantuar organe të...

Katër spitale private janë bastisur muajt e fundit në Prishtinë nën dyshimin se aty janë transplantuar organe dhe qeliza njerëzore jashtëligjshëm. Inspektorati shëndetësor ua ka ndërprerë...
Përplasen me polemika në Bratislavë Presidenti Vuçiç dhe Thaçi

Përplasen me polemika në Bratislavë Presidenti Vuçiç dhe Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ai serb, Aleksandër Vuçiq patën një përplasje sa i përket njohurisë së gjuhës angleze, raporton Gazeta Express. Për herë...

Kosovë: Ferronikeli fiton edhe trofeun e Kupës

Vetëm 5 ditë pasi ngriti lart trofeun e kampionit të IPKO Superligës, Feronikeli vendosi diktatin në futbollin kosovar, duke arritur të triumfojë edhe në...
- Advertisement -