13 C
Tirana, Al
E enjte, Janar 17, 2019

Aksident në punë, vdes 31- vjeçari shqiptar në greqi

Një 31-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Halkidiki të Greqisë, raportojnë mediat helene. 31-vjeçari i cili punonte në zonën e Galarinos në Halkidiki, ishte...

Gjykata serbe dënon 7 persona për financim dhe rekrutim luftëtarësh për llogari të ISIS-it

Një gjykatë në Beograd dënoi shtatë persona me nga 7.5 deri në 11 vjet heqje lirie nën akuzat për financim dhe ndihmë në rekrutimin...

Aksident në Serbi i autobusit linjës Prishtinë- Ljubjanë

Një autobus i linjës Prishtinë-Lubjanë, është aksidentuar në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas raportimeve flitet për mbi 10 persona të plagosur,...

Akoma nuk dihet fati i 2 policëve që u zhdukën natën e të shtunës

Ende pa asnjë gjurmë. Dy policët që u zhdukën të shtunën mbrëma nuk po gjenden. Makina e tyre është gjetur po atë natë, por trupat...

Kur 1 maji perceptohet ndryshe në Kosovë dhe Shqipëri

1 maji është dita e punëtorëve dhe protestohet për të drejtat e tyre, kurse në Shqipëri 1 maji është ditë pushimi dhe feste nëpër...

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se do të protestojnë në ditën ndërkombëtare...

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se do të protestojë më 3 maj në ditën ndërkombëtare të lirisë së shprehjes. AGK ka ftuar gazetarët...
Sasi rekord marihuane e kapur nga Guardia di Finanza

Sasi rekord marihuane e kapur nga Guardia di Finanza

Sasi rekord marihuane e kapur nga Guardia di Finanza. Mediat italiane, traportojnë se janë sekuestruar dy ton marijuanë, një armë zjarri kallashnikov, si dhe...

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq: Nëse Haradinaj viziton Medvegjën do...

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka deklaruar sot se asnjë protokoll nuk do ta mbronte kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj...

Ngjarje e rendë në itali me protagonistë dy shqiptarë

Ka degjeneruar në një përleshje te vërtetë, sherri për turnet e punës në një fonderi në Itali. Mediat italiane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur...

Deklarata e dyshes Berlusconi- Salvini: Qeveri me ne ose shkojmë sërish në zgjedhje

Dy liderat e koalicionit djathtë janë më të bashkuar se kurrë, të pakten kështu deklarohet nga Twitteri i ish-kryemonistrit italian Silvio Berlusconi. ''Askush nuk ka...
- Advertisement -