22 C
Tirana
E diel, Nëntor 17, 2019
Ferronikeli dhe Shkëndija e Tetovës i thojnë lamtumirë Uefa Europa League

Ferronikeli dhe Shkëndija e Tetovës i thojnë lamtumirë Uefa Europa League

Skuadra e Feronikelit nuk ia del të realizojë përmbysjen e madhe ndaj Slovan Bratislavës, duke pësuar disfatë edhe në takimin e kthimit të luajtur...

Helmimi nga votat e ardhura nga Serbia, Klinika Infektive jep të dhënat e analizave

Drejtoresha e Klinikës Infektive në Prishtinë, Lindira Ajazaj – Berisha, në një konferencë për media, ka thënë se rezultatet që i kanë marrë nga...

Kosova merr një tjetër medalje dhe arritje të sukseshme

Nora Gjakova ka përfunduar me sukses kampionatin evropian në Izrael. Në kategorinë deri në 57 kilogramë, sportistja përfaqësuese e Kosovës ka arritur të triumfojë në...

Vjosana Osmani kundra “mini-shengenit”: Nuk i zëmë besë Serbisë

Ish-kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka folur lidhur me takimet e zhvilluara për Shengenin Ballkanik. Në një intervistë për “Opinion”,...
Maqedonia e para në rajon dhe e dhjeta në botë për të bërë biznes

Maqedonia e para në rajon dhe e dhjeta në botë për të ...

Maqedonia u rendit e para në rajon dhe e dhjeta në botë për klimën e të bërit biznes në raportin e fundit të Bankës...
Tërmet i fuqishën me magnitudë 6.8 trondit ishullin grek

Tërmet i fuqishën me magnitudë 6.8 trondit ishullin grek

Tërmet i fuqishën me magnitudë 6.8 trondit ishullin grek. Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 tronditi Greqinë orët e para të mëngjesit të...
Aksident i rëndë: Kamioni merr përpara 9 makina

Aksident i rëndë: Kamioni merr përpara 9 makina

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minuta në rrugën ‘Agim Ramadani’ në Prishtinë, ku një kamion i kompanisë ‘Pastrimi’ ka shkaktuar një...

Albin Kurti shprehet kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u shpreh kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit. Sipas Kurtit, Rama nuk mund të kishte gjetur kohë më të...
Mediat maqedonase nuk anashkalojnë komentet për atletet e Ramës

Mediat maqedonase nuk anashkalojnë komentet për atletet e Ramës

Media maqedonase i ka kushtuar një vëmendje të veçantë paraqitjes teatrale të Ramës në Samitin e Ohrit. Ndërsa Zaev dhe Vuçiç ishin veshuar konform protokollit...

Pamje të frikshme nga përmbytjet në Itali, uji merr para makinën

Shirat e rrëmbyeshëm që kanë përfshirë pothuajse të gjithë Italinë kanë sjellë probleme të mëdha në qarkullimin e mjeteve duke paralizuar shumë zona...
- Advertisement -