5 C
Tirana, Al
E premte, Nëntor 16, 2018

Vuçiç i kerkon keshilla homologut te tij rus, Vladimir Putin, per Kosoven

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar këshilla homologut të tij rus, Vladimir Putin, se si t’i kundërvihet ‘dhunës dhe agresionit të Kosovës ndaj...

Çfarë u tremben Gruevski dhe Ivanov?

Sulmi i kryetarit i VMRO-së, ish kryeministrit të Republikës së Maqedonisë Nikola Gruevski nuk ishte sulm ndaj një individi por ndaj një institucioni shtetëror...

Millo Gjukanoviç zgjidhet president i Malit Zi me 53.8 % të votave

Lideri veteran, Millo Gjukanoviq ka fituar 53.8 të votave në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën më Mal të Zi, ka bërë të ditur...

Lista Serbe del nga koalicioni dhe minon qeverine e Haradinjat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë në një konferencë shtypi, për të sqaruar arrestimin e djeshëm të Marko Gjuriç por edhe për të...

Thaçi: Kosova ka humbur mjaft kohë me këtë çështje që ngadalësoi perparimin

President i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas miratimit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Statusi i plote: Kosova ka humbur mjaft...

Tsipras “i tregon vendin turqisë” dhe i paralajmëron se janë gati edhe për konfrontim

Kryeministri grek, Alexis Tsipras deklaroi se megjithëse Greqia mirëpret dhe kërkon bashkëpunim me Turqinë, ajo nuk do të largohej nga konfrontimi për të mbrojtur...

7 deputete te levizjes Vetevendosje jane ne ndalim policor

Pas miratimit të marrëveshjes së demarkacionit nga Kuvendi Kosoves pati reagime te ashpra nga VV.  7 deputetët e Lëvizjes Vetëvendosja të cilët hodhën në...

Nje komb, dy shtete dhe dy vizione drejtimi te ndryshme

Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...

Albin Kurti shprehet kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u shpreh kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit. Sipas Kurtit, Rama nuk mund të kishte gjetur kohë më të...

Sot ne oren 11:00 seanca e radhes per votimin e marreveshjes se demarkacionit

Sot në orën 11:00 do të zhvillohet edhe seanca e radhës për votimin e marrëveshjes së demarkacionit. Demarkacioni i vijës kufitare me Malin e Zi...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -