29 C
Tirana
E martë, Korrik 23, 2019
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit të Hashim Thaçit

Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit të Hashim Thaçit

Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga...
E shtuna e kobshme në Kosovë e mbushur me vrasje dhe vetëvrasje

E shtuna e kobshme në Kosovë e mbushur me vrasje dhe vetëvrasje

E shtuna ka  qenë ditë e kobshme në Kosovë. Një person është vrarë, një tjetër është vetëvrarë. E një i ri 27-vjeçar nga Kamenica...
Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj "godet" liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti

Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj “godet” liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti

Këshilltarja e kryeministrit në largim, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar ashpër ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ajo ka thënë se Kurti është gëzuar jashtë...
Vuçiç "bojkoton" punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara

Presidenti Vuçiç i trembet dorëheqjes së Ramush Haradinajt

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçi ka reaguar përmes një deklarate për mediat, lidhur me dorëheqjen e parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës që...
DASH: Duhet dialog dhe respektim i ligjit

DASH mirëpret dhe vlerëson dorëheqjen e Ramush Haradinajt

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti...
Haradinaj nuk mban dot lotët gjatë komunikimit të dorëheqjes

Haradinaj nuk mban dot lotët gjatë komunikimit të dorëheqjes

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale. Lajmin për publikun e ka...
Kryeministri Haradinaj forcon tonet kundër Thaçit e Veselit

Haradinaj i drejtohet popullit me thirrjen se askush nuk do mund ti ndaje

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar befas me një thirrje, popullit të Kosovës: "Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe...
E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

E rrallë: Në Kosovë u shfaq “tornado rrotulluese” edhe pse jo shumë e fuqishme

Një fenomen natyror tepër i rrallë është shënuar dje në Kosovë. Në stacionin e autobusëve të qytetit, ka ndodhur ajo që quhet nga meteorologët...
Deputeti i AAK: Rama po bën një lojë të neveritshme me Kosovën

Lëvizja surprizë e Haradinajt: Taksë 100% edhe për produktet shqiptare

Mediat në Kosovë kanë njoftuar ditën e sotme, se ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka paralajmëruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me...
Arrestohet pas disa muajsh ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski

Arrestohet pas disa muajsh ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski

Është arrestuar pas disa muajsh i shpallur në kërkim, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski është arrestuar ditën e sotme. Gruevski ka dalë para gjykatës në Hungari...
- Advertisement -