4 C
Tirana, Al
E hënë, Shkurt 18, 2019

Luçiano Boçi ironizon keqas me kryeministrin Rama

Deputeti demokrat,  Luçiano Boçi,  ka reaguar për qëndrimet që kryeministri Rama ka mbajtur për sulmin që i është bërë medias dhe gazetarëve ditëve të...
Manjani: Dëshmitari kyç i menderosi të gjithë qeveri e prokurori

Manjani: Shtet që mburret me arrestime është i dobët

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, të hënën mbrema në emisionin, opinion,  deklaroi se një shtet që mburret me arrestimet është një shtet i dobët. Manjani...

Salianji: Ne e kemi verifikuar audiopërgjimin para se ta publikonim

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji i ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News, tregoi se kur opozita siguroi audio-përgjimin me vëllain e...
medialine.al

Basha: U mbyll pakti mafioz Rama- Tahiri

Vendimin e Apelit për Krimet e Rënda, që hoqi arrestin shtëpiak të Saimir Tahirit, Lulzim Basha e interpreton si pjesë të paktit që ish-ministri...

Opozita e bashkuar del me një deklaratë të përbashkët

Opozita e bashkuar shpreh mirënjohjen dhe respektin e thellë për të gjithë qytetarët që protestuan me dinjitet dhe atdhetari kundër krimit, drogës, korrupsionit dhe...

Basha vendos të mos bojkotojë, por të përballet me qeverinë e kriminalizuar

Basha: Bojkoti i parlamentit deri ne shkarkimin e Xhafes qe u propozua nga shumica e deputeteve është plotesisht legjitim dhe më i natyrshmi në...
PD ndez motorët e zgjedhjeve dhe percakton grupet e punës

Partia Demokratike drejt bojkotit të parlamentit

Grupi parlamentar i PD-së po diskuton nëse do të duhet të bojkotojë Parlamentin pas ngjarjeve të fundit lidhur me Fatmir Xhafën. Pjesa më e madhe...

Kush ka dëgjuar kërcënime? Ja pra që s`ka kërcënime

“Kryegjykatësi, kryeprokurori, kryekushtetues Rama vendos për masën e sigurisë se Saimir Trafikut!”Janë fjalët e ish-kryeministrit Sali Berisha në një koment në rrjetet sociale një...

Donald Lu tregon “prapaskenat” e Çështje Tahiri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka bërë një prononcim për Balkanweb, lidhur me seancën e Apelit me ish-ministrin...

Altin Toska i përgjigjet Taulantit “që kërkon një hall”

Të nderuar banorë të Bashkisë Cërrik! Ju falenderoj për mbështetjen që keni treguar, të shumtë në numër dhe në publikimet në faqen time zyrtare. Në...
- Advertisement -