20 C
Tirana
E premte, Maj 24, 2019
Basha nga Kruja: 45% e popullsisë jeton me më pak se 5 mijë lekë në ditë

Basha nga Kruja: 45% e popullsisë jeton me më pak se 5 mijë...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka nisur takimet me qytetarët e Krujës për protestën 16 shkurtit. Basha u bëri thirrje qytetarëve tyë Krujës që...

Alibeaj: Konfirmimi i Donika Prelës ishte goditje ndaj drejtësisë

Konfirmimin e Donika Prelës në detyrë, si kryetare e Prokurorisë për Krimet e Rënda, e ka kundërshtuar Partia Demokratike, që përmes Enkelejd Alibeajt në...

Kryemadhi: Në 16 shkurt protestë popullore pa flamuj politik

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka zhvilluar një takim me strukturat në Tiranë, ndërsa u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të dalin në...
Basha- Shoqatës biznesit: Vendi në një krizë të trefishtë ekonomik

Kryekëshilltari i CDU: Basha ka krijuar një besueshmëri të lartë në BE

Kryekëshilltari për ekonominë i grupit të CDU-së, Martin Henze gjatë një interviste për shijak televizion thotë se lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka...

Basha pritet me brohorima optimiste në Fier

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u prit me brohoritma në qytetin e Fierit, aty ku zhvilloi takime me qytetarë e përfaqësues të biznesit,...

Sot marshim në Elbasan ndaj krimit dhe korrupsionit

Partia Demokratike nën vazhdën e një vale protestash para protestës së madhe në 16 shkurt, organizon sot në Elbasan protestë tek Parku Rinia. Ky marshim...

Mallakstra ishte sinjal pozitiv për Partinë Demokratike dhe Bashën

Kreu i demokratëve Luzim Basha ka qenë në qytetin e Ballshit në një takim me banorë dhe qytetarë të zonës, në kuadër të një...

Basha bën thirrje nga Mallakstra për mbēshtetje

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha iu ka bërë thirrje banorëve të Ballshit të vijnë në protestën e opozitës së bashkuar më 16 shkurt për...

Basha- Ramës: Ke kohë të largohesh deri në 15 shkurt

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje nga Durrësi Edi Ramës, që ka kohë të largohet deri në datë 15 shkurt, pasi...
Basha- Shoqatës biznesit: Vendi në një krizë të trefishtë ekonomik

Basha- Shoqatës biznesit: Vendi në një krizë të trefishtë ekonomik

Në një takim me shoqatat e biznesit dhe sipërmarrësit, Lulzim Basha bëri një skaner të tijin mbi situatën ku ndodhet vendi sot. “Vendi në një...
- Advertisement -