4 C
Tirana
E hënë, Mars 25, 2019
Fakte se si gjyqtari Ardian Dvorani kishte lidhje me krimin e organizuar dhe Agron Xhafajn

Gent Strazimiri: Llumin në drejtësi u krijua Rama, të cilit shpejt do ti vijë...

Deputeti demokrat Gent Strazimiri ka reaguar ndaj komentit të fundit të Edi Ramës mbi çështjen e Vetingut. Ai akuzoi Kryeministrin dhe njerëzit e tij...
Basha: Shkolla e Magjistraturës ngjason me fondacionin politik Qemal Stafa

Basha: Shkolla e Magjistraturës ngjason me fondacionin politik Qemal Stafa

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD, kreu i demokratëve Lulzim Basha tha se në këmbim të votimit të ligjit të magjistratëve,...

Paloka: Arta Marku është zgjedhur qëllimisht për të mbyllur dosje

Nënkryetari demokrat Edi Paloka deklaron se. Kryeprokurorja Arta Marku u zgjodh për të mbyllur dosjet e ministrave. Në një status në Facebook, Paloka shkruan: A i...
medialine.al

Basha akuzon Arta Markun si mburoja e pazareve korruptive të qeverisë

Pas vizitës në Durrës, ku nuk i kurseu akuzat për kreun e Bashkisë atje, Vangjush Dakon, lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha lëshoi të...
Oerd Bylkybashi: Rama deformoi dhe e çoi në kolaps unanimitetin e 2016

Oerd Bylykbashi: Rilindja e rrëmujës katastrofale në Drejtësi

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, thotë se reforma në drejtësi e cila mori votat e deputetëve të Kuvendit dy vite më parë, tashmë...
medialine.al, politike

Basha në Durrës: Vangush betoni i jep llogari bandave dhe jo qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me qytetarët e Durrësit nga ku u shpreh se “ka ardhur koha që demokratët bashkë...

Çfarë do të ndodhë me aksionin opozitar pas mesazheve të forta nga Basha dhe...

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur në lidhje me aksionin për mbrojtjen e Teatrit nga studio e “TVSH”. Sipas tij, opozita do të përdorë të...

Kryemadhi i fut në një thes si qeverinë dhe ndëkombëtarët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar përmes një postimi në FB lidhur me ftesën e Ballës në kuvend, për t’ju bashkuar votimit të...
Basha: Shkolla e Magjistraturës ngjason me fondacionin politik Qemal Stafa

Basha: Teatrin do t`a mbrojmë me çdo kusht

Kreu i Partisë Denokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një bashkëbisedim me gazetarët, ku u rikthye të flasë edhe njëherë për ligjin për Teatrin.   Basha theksoi...
Ja se çfarë thotë Petrit Vasili për çeshtjen e Teatrit dhe Kryeministrin Rama

Vasili i kthehet me tone të forta Taulant Ballës

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me tone të forta, pas kërkesës së Taulant Ballës për votimin e pr.ligjit për...
- Advertisement -